[NASZ TEMAT] Kim jest Michał Olszewski, wcale nie taka szara eminencja…

Jest na pewno jednym z najdłużej zasiadających wiceprezydentów w Warszawie. W tym roku mija 12 lat odkąd zasiada w Ratuszu. Jest też Panem od wykonywania trudnych zadań. Prawie równo dwa lata temu zastąpił Soszyńskiego, który był odpowiedzialny za warszawskie biuro mobilności, a który był przeciwny szaleństwu w wykonaniu Zarządu Dróg Miejskich, które przekracza swoja kompetencje, a w danek materii ich po prostu nie posiada, ratusza i aktywu. Przypominamy nasz artykuł sprzed dwóch lat.

Soszyński musi odejść

Robert Soszyński był przede wszystkim samodzielnie myślącym samorządowcem, i wizja aktywistów nie była jego wizją. Kiedy zaczął blokować bardzo szkodliwe zmiany dla miasta, miejscy uzurpatorzy zwani błędnie miejskimi aktywistami i specjalistami na czele z Janem Mencwelem z Miasto Jest Nasze, rozpoczęli wobec niego pełną poufałości, bezczelności i nienawiści, kampanię  pod tytułem „Soszyński musi odejść”. Całkowity margines społeczny, na który od lat głosuje niecałe 3%, powiązany w fundacje, fanpejdże o nazwie Lepszy Służewiec, Strefa Mieszkańców, Zielone Mazowsze i inne, zbudował typowy trockistowski aparat presji i relacji, który ma ogromny wpływ na Zarząd Dróg Miejskich, (Puchalski, Dybalski), środowisko Gazety Stołecznej i właśnie Michała Olszewskiego, który jest typowym wykwitem nowej inteligencji, wpisującym się w wizję nowego obywatela Warszawy, posłusznego wykonawcy powierzonego zadania. W tym przypadku redukcja samochodów z Warszawy, i zamienienie jej w wieś.

Olszewski

To bydgoszczanin, który nie kryje się ze swoimi bardzo bliskimi relacjami z patologiczną grupą społeczną tzw. miejskich aktywistów, która w ostatnich miesiącach pokazała na co ich stać. Poza rynsztokiem, który mogła obserwować cała Warszawa, namawianiem do wandalizmu, niszczeniem fasad warszawskich zabytków, namawiania do nienawiści, znani są chociażby z fałszowania budżetów obywatelskich (Buciak występujący pod kolejnym numerem). O innej sprawie pisał Przegląd Praski, który odkrył, że dokonano sfałszowania projektu z budżetu obywatelskiego przez tzw. aktywistów ze Stowarzyszenia Dla Pragi, Krzysztofa Michalskiego i Krzysztofa Daukszewicza. W tle pojawia się też inny urzędnik miejski, Jacek Grunt Mejer, Walkiewicz, Mencwel i cała czerwona wierchuszka.

Swoją karierę w w Urzędzie miejskim zaczął w  2007 został zatrudniony. Pełnił między innymi funkcję dyrektora Biura Funduszy Europejskich i dyrektora Biura Obsługi Inwestora. W latach 2007–2015 przewodniczył Komisji Polityki Europejskiej i Współpracy Zagranicznej Związku Miast Polskich, a od 2012 współprzewodniczący Zespołowi ds. Funkcjonalnych Obszarów Miejskich i Metropolitarnych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. Od 2012 przewodniczy Komitetowi Sterującemu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Metropolii Warszawskiej. W 2018 wybrany na Prezesa Stowarzyszenia Metropolia Warszawa. 13 października 2011 objął stanowisko zastępcy prezydenta Warszawy. Pozostawał na nim także po wyborach w 2014 i 2018. Od 2018 odpowiada za nadzór nad planowaniem strategicznym, planowaniem przestrzennym, architekturą, realizacją budżetu inwestycyjnego i pozyskiwaniem funduszy europejskich, politykę w zakresie rozwoju gospodarczego, turystykę, rynek pracy, wydawanie zezwoleń w zakresie działalności gospodarczej, działania z zakresu rewitalizacji, gospodarki odpadami, geodezji i katastru.

Znakiem rozpoznawczym Olszewskiego są szaliki, z zamiłowania do których jest znany – czytamy w wikipedii, ale należy uzupełnić tę informację, że jest znany też z zamiłowania i zaangażowania w środowiska tzw. aktywistów miejskich, i teraz kiedy zastąpił Soszyńskiego, stał się panem od wykonywania poleceń międzynarodowej finansjery, Rafała Trzaskowskiego, dla którego wizja pod tytułem Uśmiech Warszawy, jest priorytetem.

Michał Olszewski jest po prostu jednym z nich. W pełni ich popiera i identyfikuje się z nimi, co znaczy że #WarszawadlaWszystkich zapowiadana w czasie wyborów przez Trzaskowskiego, jest zwykłym oszustwem. Michał Olszewski będzie realizować wiernie zalecenia tzw. aktywistów i ich protektora, prezydenta Warszawy.

Ponad rok temu zaangażował się w systemową nienawiść wymierzoną w naczelnego Portalu Warszawskiego. Razem ze swoimi bardzo dobrymi kolegami z tzw. ruchów miejskich ośmielił się deprecjonować jego wielce zasłużoną warszawską rodzinę, szerzyć szeroko pojętą nienawiść, i nigdy za to nie przeprosił.

Dla dobrego funkcjonowania miasta zasadne byłoby prześwietlić jego bliskie powiązania ze wszystkimi ngosami, które zwane mylnie są ruchami miejskimi. Wiele rzeczy mogłoby wywrócić świat do góry nogami, a nas warszawiaków zszokować. Jednym słowem, Olszewski jest twarzą uqasi mafijnych układów, które tworzy z tzw. ruchami miejskimi, które duszą i niszczą Warszawę.

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły