Kim jest Michał Olszewski?

Jest na pewno jednym z najdłużej zasiadających wiceprezydentów w Warszawie. W tym roku mija 10 rok. Jest też Panem od wykonywania trudnych zadań. Dwa dni temu zastąpił Soszyńskiego, który był odpowiedzialny za warszawskie biuro mobilności.

Soszyński musi odejść

Robert Soszyński był przede wszystkim samodzielnie myślącym samorządowcem, i wizja aktywistów nie była jego wizją. Kiedy zaczął blokować bardzo szkodliwe zmiany dla miasta, miejscy uzurpatorzy zwani błędnie miejskimi aktywistami i specjalistami, rozpoczęli wobec niego pełną poufałości, bezczelności i nienawiści, kampanię  pod tytułem „Soszyński musi odejść”. Całkowity margines społeczny, na który od lat głosuje niecałe 3%, powiązany w fundacje, fanpejdże o nazwie Lepszy Służewiec, Strefa Mieszkańców, Zielone Mazowsze i inne, zbudował typowy trockistowski aparat presji i relacji, który ma ogromny wpływ na Zarząd Dróg Miejskich, (Puchalski, Dybalski), środowisko Gazety Stołecznej i właśnie Michała Olszewskiego, który jest typowym wykwitem nowej inteligencji, wpisującym się w wizję nowej Warszawy.

Olszewski

To bydgoszczanin, który nie kryje się ze swoimi bardzo bliskimi relacjami z patologiczną grupą społeczną tzw. miejskich aktywistów, która w ostatnich miesiącach pokazała na co ich stać. Poza rynsztokiem, który mogła obserwować cała Warszawa, namawianiem do wandalizmu, niszczeniem fasad warszawskich zabytków, namawiania do nienawiści, znani są chociażby z fałszowania budżetów obywatelskich (Buciak występujący pod kolejnym numerem). O innej sprawie pisał Przegląd Praski, który odkrył, że dokonano sfałszowania projektu z budżetu obywatelskiego przez tzw. aktywistów ze Stowarzyszenia Dla Pragi, Krzysztofa Michalskiego i Krzysztofa Daukszewicza. W tle pojawia się też inny urzędnik miejski, Jacek Grunt Mejer, Walkiewicz, Mencwel i cała czerwona wierchuszka.

Swoją karierę w w Urzędzie miejskim zaczął w  2007 został zatrudniony. Pełnił między innymi funkcję dyrektora Biura Funduszy Europejskich i dyrektora Biura Obsługi Inwestora. W latach 2007–2015 przewodniczył Komisji Polityki Europejskiej i Współpracy Zagranicznej Związku Miast Polskich, a od 2012 współprzewodniczący Zespołowi ds. Funkcjonalnych Obszarów Miejskich i Metropolitarnych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. Od 2012 przewodniczy Komitetowi Sterującemu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Metropolii Warszawskiej. W 2018 wybrany na Prezesa Stowarzyszenia Metropolia Warszawa. 13 października 2011 objął stanowisko zastępcy prezydenta Warszawy. Pozostawał na nim także po wyborach w 2014 i 2018. Od 2018 odpowiada za nadzór nad planowaniem strategicznym, planowaniem przestrzennym, architekturą, realizacją budżetu inwestycyjnego i pozyskiwaniem funduszy europejskich, politykę w zakresie rozwoju gospodarczego, turystykę, rynek pracy, wydawanie zezwoleń w zakresie działalności gospodarczej, działania z zakresu rewitalizacji, gospodarki odpadami, geodezji i katastru.

Znakiem rozpoznawczym Olszewskiego są szaliki, z zamiłowania do których jest znany – czytamy w wikipedii, ale należy uzupełnić tę informację, że jest znany też z zamiłowania i zaangażowania w środowiska tzw. aktywistów miejskich, i teraz kiedy zastąpił Soszyńskiego, stanie się panem od wykonywania poleceń Rafała Trzaskowskiego, dla którego wizja pod tytułem Uśmiech Warszawy, jest priorytetem.

Michał Olszewski jest po prostu jednym z nich. W pełni ich popiera i identyfikuje się z nimi, co znaczy że #WarszawadlaWszystkich zapowiadana w czasie wyborów przez Trzaskowskiego, jest zwykłym oszustwem. Michał Olszewski będzie realizować wiernie zalecenia tzw. aktywistów i ich protektora, prezydenta Warszawy.

PW

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *