Dlaczego ZDM kolejny raz odmawia odpowiedzi radnemu!?

Kiedy w zeszłym roku kierowcy postanowili stawić opór fanaberiom „aktywistów”, którzy opanowali ZDM – wysłano liczne maile z prośbą o udzielenie informacji publicznej, dotyczące m.in. słupków,, czy kontrpasów rowerowych.  Niestety Zarząd Dróg Miejskich konsekwentnie odmawiał odpowiedzi, zbywając mieszkańców i kierowców, którzy mają dość utrudniania im życia i wydawania publicznych pieniędzy na zbędne instalacje. 

Zmowa milczenia??

Do akcji włączyli się niektórzy radni, w tym m.in. Praski Radny Ernest Kobyliński – wiceprezes Fundacji Starzyńskiego. Złożył on interpelację w której zawarł pytania w odniesieniu do dzielnicy w której sprawuje mandat. Niestety dwukrotnie ZDM odmówił odpowiedzi. W pierwszym piśmie ZDM z listopada zabrakło nawet jakiegokolwiek podpisu. Urzędnicy bronią się statutowymi obowiązkami i stwierdzają, że nie prowadzą tak ważnych dla mieszkańców analiz i informacji.

Radny nie zamierza jednak dać za wygraną – złożę interpelację ponownie, w takiej sytuacji sformułuję pytania inaczej. To nie do pomyślenia, że ZDM nie analizuje konsekwencji swoich inwestycji. – skomentował Ernest Kobyliński.

O efektach wymiany korespondencji pomiędzy ZDM a radnym Kobylińskim, będziemy informowali wraz z pojawieniem się nowych informacji w BIP.

W naszej ocenie ZDM wykazuje się ignorancją nie tylko wobec radnych ale i mieszkańców, którzy nie popierają obecnego modelu pracy i priorytetów ZDM. Od dawna alarmujemy, że obecnie prowadzona polityka w zakresie dróg i mobilności najczęściej polega na utrudnianiu życia kierowcom. Czy podniesienie kosztów opłat i godzin funkcjonowania SPPN będzie miało wpływ na pojawienie się jeszcze większej ilości słupków i likwidacji miejsc parkingowych? Takie odpowiedzi wysyłane do radnych pokazują, że ZDM nie ma wizji sprawnego miasta i co gorsza nie analizuje swoich działań.

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *