BANKSY w Praskim Koneserze!

Patronami działu Kultura są:

reklama

Wystawa „The Art of Banksy” to pierwszy w Polsce tak duży pokaz prac tego tajemniczego i kontrowersyjnego Artysty. Wystawę będzie można obejrzeć  w Praskim Koneserze.

Who is Banksy?

    To artysta, który stworzył kompletnie nową jakość i komunikację w sztuce. To  artysta, który stworzył coś niezwykle ważnego, sztukę anonimową, ale bardzo zaangażowaną z którą utożsamiają się tłumy na na całym świecie. Nikt nie wie kim jest, jak wygląda, jaki ma ton głosu. Zachowuje swoją autonomiczność, dzięki temu nikt nie ma wpływu na jego prace i manifest który rzuca światu. Zbliżone prace robi Sasnal, ale on jest nam znany. Językiem Banksiego jest site specific, i umieszczanie myśli przewodniej, aktualnego głosu artysty we współczesnym świecie w danym miejscu, i w konkretnym czasie. Jego prace zawsze nawiązują do obecnych czasów, ale często wykorzystuje akademickie tricki i techniki, jako pomost między tym co było, jest i będzie.

To artysta płodny, kreatywny, kompletnie niezależny i szybko pracujący prostymi technikami. Jest czytelny, przejrzysty, nie buduje dystansu i niezrozumienia. W swoich pracach używa wielu mediów i wielu technik. I być może dlatego ma na całym świecie swoich naśladowców, i wielbicieli. W Polsce też już mamy kilku Banksych.

Kiedy, gdzie?

    Wystawa „The Art of Banksy” prezentuje ponad 100 prac, oryginalnych eksponatów ale również prac w formie zdjęć, rzeźb i wielu innych. Ponadto niektóre eksponaty są odtworzone z wykorzystaniem jego własnej techniki – szablonów stworzonych specjalnie z myślą o tej wystawie – Czytamy na stronie organizatora wystawy Praski Koneser.

    Wystawa opuściła w 2016 roku Instabuł i od tego czasu gościła w Amsterdamie, Paryżu, Berlinie, Rijadzie, Melbourne, Antwerpii, Bukareszcie, Cluj, Budapeszcie, Wiedniu, a teraz przyjeżdża do Warszawy i oglądać ją będzie można w Koneserze!

Wystawa zawiera najpopularniejsze graffiti takie jak “Girl with Balloon”, “Bomb Hugger”, “Police Kids”, “Pulp Fiction” czy “Flower Thrower”.

Wystawę będzie można obejrzeć w terminie od 12 lutego 2021 r. do 11 kwietnia 2021 r. (Koneser)

Portal Warszawski

zdj. streetartbio.com

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły