Istny Orwell! Trzaskowski nie będzie tankować na Orlenie

80 lat komunizmu zrobiło swoje. Wiedza na temat komunizmu w Polsce powinna być ogromna, chociażby dlatego że go wszyscy przeżyliśmy. Okazuje się jednak, że im dalej w las tym gorzej. Jest masa osób, jak Trzaskowski, która po prostu świadomie kłamie i kreuje się na bohatera. Bogu dzięki jest sporo osób, które nie wierzą w bajki.

Kreowanie się na bohatera

    Orlen to firma polska, która wykupiła od wydawnictwa bliskiego bankructwa, ogromne portfolio pozwalające na odbudowanie polskich mediów w tym kraju. Każdy normalny Polak, bez dysfunkcji etycznych i moralnych powinien się z tego cieszyć, bo przecież wiadomo, że to inwestycja która ma znaczenie dla przyszłości, a w niej pis za chwilę może zniknąć. Polska, naród pod zaborami, dziś składa się w dużej części z niewolników z potwornymi fobiami, którzy nie rozumieją już kompletnie zasad funkcjonowania świata. Taki Rafał Trzaskowski, który nawet nie jest autonomicznym politykiem, jest typowym przedstawicielem Targowicy  z ogromnymi ograniczeniami i fobiami, czerpiącym z tego profity. Przypomnijmy, że ten człowiek wyciera sobie non stop twarz Powstaniem Warszawskim, wykorzystuje biednych powstańców, ale pojęcia na których Armia Krajowa była oparta, czyli Bóg, Honor i Ojczyzna, są mu kompletnie obce. To relewantne traktowanie idei AK służy mu wyłącznie do celów autopromocyjnych, i kreowania się na patriotę. Zwykła marność nad marnościami.

     Oto mamy przykład schizofrenika, bądź wykalkulowanego kunktatora, który w imię swoich chorobliwych kompleksów (że jest Polakiem), fobii (wszystko co robi pis to zło) sprzeda ten kraj. A razem z nim jego wyborcy. Proponujemy wejść z nimi w dłuższą merytoryczną rozmowę. Po pięciu  minutach jest praktycznie koniec, bo ich wiedza jest kumulacją wiedzy z mediów społecznościowych, bądź określonych tytułów prasowych. Ostatnio w sieci pojawił się nawet idiotyczny mem ORWELL (zamiast Orlen), sugerujący jakoby PiS realizował wizję wielkiego brata, którego autorem jest właśnie George Orwell. Wyborcy Czaski ochoczo go udostępniali. Problem polega na tym, że Eric Arthur Blair (bo tak się nazywał) w swoim Roku 1984 opisuje całkowicie inne mechanizmy. Czytanie i nierozumienie tekstu pisanego jest zjawiskiem postępującym. Naukowcy alarmują, że spada iq, a ludzi samodzielnie myślących jest ok. 20%. Poza tym trzeba naprawdę dobrze znać jego życiorys (a był niezwykły) aby powoływać się na jego twórczość, bo inaczej wychodzi zwykła ignorancja, totalna aberracja i nędza intelektualna. Niestety doczekaliśmy czasów, że każdy analfabeta ma dziś prawo głosu. I czasów kiedy liderami są fałszerze historii.

Portal Warszawski

 

    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *