Brakujący odcinek Branickiego w kierunku Ursynowa ma zbudować Dzielnica Wilanów

Bareja by tego lepiej nie wymyślił. Budowa POW już na ukończeniu, natomiast ul. Branickiego na Wilanowie urywa się w polu… Brakujące 150 m drogi łączącej Ursynów z Wilanowem, będące jednocześnie częścią węzła Ursynów-Wschód miało wybudować miasto stołeczne Warszawa. Odcinek nie dostał jednak ciągle zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, bo dokumenty utknęły w miejskim Biurze Polityki Mobilności… Ratusz twierdzi, że prace zostaną zakończone w 2021 roku, jednak póki co nie wygląda to zbyt optymistycznie…– pisał Projekt Ursynów.

Zbudowanie 150 metrów zajmie w sumie 10 lat?

    Gdy w grudniu 2014 zaczynaliśmy współpracę liczba cywilizowanych połączeń drogowych pomiędzy Ursynowem a Wilanowem wynosiła ZERO. Po dwóch kadencjach będziemy mieli 3 cywilizowane połączenia, bo dodatkowo już naprawdę „na dniach” zostanie ogłoszony przetarg na budowę Ciszewskiego-bis. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych poinformował mnie w piątek, że zostały drobne poprawki w SIWZ i będą ogłaszali – oświadczył Robert Kempa, Burmistrz Urysnowa.

10 grudnia Rada m.st. Warszawy zdecydowała, że brakujący odcinek Branickiego w kierunku Ursynowa ma zbudować Dzielnica Wilanów, dlatego  wystąpiono już o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (zrid). Wykonanie drogi wraz z dodatkowym przejściem dla pieszych (z sygnalizacją świetlną) będzie możliwe po jego otrzymaniu.

Po wybudowaniu droga powiatowa zostanie przekazana ZDM i będzie możliwe uruchomienie komunikacji autobusowej z Ursynowem.

za; haloUrsynów (zdjęcie główne), Robert Kempa, Burmistrz Ursynowa

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.