Nie żyje Maria Goncerzewicz, twórca Centrum Zdrowia Dziecka.

Z wielkim smutkiem i głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 5 grudnia 2020 roku zmarła Pani Profesor Maria Goncerzewicz. Twórca i pierwszy Dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Odszedł wspaniały lekarz pediatra, naukowiec, organizator, ale przede wszystkim człowiek wielkiego serca. Składamy kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia córce – Pani Profesor Ewie Bernatowskiej, rodzinie , bliskim i przyjaciołom – czytamy na stronie Centrum Zdrowia Dziecka.

Maria Goncerzewicz była pierwszym dyrektorem Centrum Zdrowia Dziecka. Placówkę otwarto 15 października 1977 roku w Międzylesiu. Wtedy trafiło do niej 40 małych pacjentów. Swoje doświadczenie medyczne zdobywała m.in. we Francji, Rumunii, w Szwecji, Republice Federalnej Niemiec oraz w Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech.

Początkowo była związana z Poznaniem, gdzie rozpoczynała swoją karierę w rejonowej przychodni, by potem trafić do Kliniki Pediatrii w AM w Poznaniu. Goncerzewicz kierowała CZD do 1990 roku. 28 sierpnia obchodziła swoje 103. urodziny.

Pogrzeb

Msza św. pogrzebowa prof. Marii Goncerzewicz odbędzie się w poniedziałek, 14 grudnia 2020 r., o godz.11.30 w kościele  Matki Bożej Królowej Polski w Aninie, przy ulicy Rzeźbiarskiej 46.

Dyrekcja, Rada Naukowa i Pracownicy Instytutu ,,Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” Po mszy św. rodzina organizuje autokar, który  przewiezie zebranych na cmentarz – Stare Powązki, gdzie o 13:30  odbędzie się złożenie zwłok w rodzinnym grobowcu . Po zakończeniu ceremonii autokar powróci do Międzylesia.

Rodzina zwraca się z prośbą o nieskładanie kondolencji, zamiast kwiatów prosi o wsparcie Fundacji Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka. 

PW, SE

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły