Mała, klimatyczna ul. Floriańska przejdzie metamorfozę

„W ramach projektu Na_prawa ulic planowana jest przemiana jednej z bardziej klimatycznych praskich uliczek – ulicy Floriańskiej wraz z pobliskim otoczeniem. Więcej zieleni, równe chodniki, latarnie, mała architektura w postaci ławek i koszy na śmieci. Uporządkowane zostanie również parkowanie”

Nowa Floriańska

Przedstawiamy Wam koncepcję @RS Architektura krajobrazu. Pracownia architektoniczna wśród swoich założeń przy projektowaniu przede wszystkim postawiła na historyczny charakter tego miejsca, wsparcie lokalnej społeczności, stworzenie dostępnej infrastruktury dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Pojawi się dużo zróżnicowanej zieleni od trawników, po krzewy i drzewa – które będą pełniły nie tylko funkcję estetyczną. Więcej zieleni to czystsze powietrze i niższe temperatury latem, a także schronienie dla ptaków i owadów.

„Podziękowania dla radnego Jacek Wachowicz za upór w tym by zmienić na lepsze ten ważny dla Dzielnicy fragment Pragi. To Twoja zasługa, że rozpoczęły się prace w tym zakresie. Podziękowania również dla Jacek Grunt-Mejer za to, że podjełeś się ogarnąć ten temat z ramienia BAiPP i szefowałeś Zespołowi pracującym nad określeniem wytycznych do konkursu, zgłaszanymi przez nas uwagami, w końcu nad zebraniem naszych ocen dla złożonych prac i wyborem zwycięzcy, przy czym dzięki Tobie prace były sprawne i bardzo konsyliacyjne. Teraz potrzeba tylko by Miasto zabezpieczyło środki na realizację tej koncepcji. Dziękuję za współpracę wszystkim członkom Zespołu – Dariusz Kacprzak, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Pragi – Północ”

 

Nowe zagospodarowanie tego obszaru stworzy miejsce do spędzania wolnego czasu dla mieszkanek i mieszkańców Pragi na świeżym powietrzu oraz poprawi wygląd ulicy Floriańskiej.

Więcej szczegółów znajdziesz tu; https://drive.google.com/drive/folders/

za; Na_prawa Warszawa

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły