Dziś i jutro Trzaskowski i jego koledzy z samorządów oflagują swoje budynki flagami lokalnymi, polskimi oraz unijnymi

Przedsiębiorcy, rolnicy, organizacje pozarządowe. Wsie, miasta, metropolie. Słowem – cała Polska, my wszyscy mamy świadomość, jak istotne jest członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Ze względu na wspólnotę wartości, ale także – szczególnie w trudnych czasach kryzysu spowodowanego pandemią – ze względu na ogromne możliwości wzajemnego wsparcia, wspólnego odbudowywania europejskiej gospodarki – czytamy na stronie Rafała Trzaskowskiego

Gwarantujemy, że nas nie przeoczycie. Będziemy w całej Polsce

    Rząd PiS, w imię wewnątrzpartyjnych rozgrywek, chce zrezygnować z tych wartości i z tych możliwości. Ale Polacy na to się nie zgadzają! I mówią jasno: potrzebujemy Unii! Potrzebujemy być częścią europejskiej wspólnoty. Potrzebujemy wsparcia, które pomoże podnieść się nam po kryzysie. Jak najszybciej.

Dlatego jako Ruch Wspólna Polska i Samorządy dla Polski wraz z przedstawicielami przedsiębiorców, NGO i niezrzeszonymi samorządowcami inaugurujemy akcję #PotrzebUEmy. W dniach 9-11 grudnia zaangażowane w akcję samorządy oflagują swoje budynki flagami lokalnymi, polskimi oraz unijnymi. Tam, gdzie będzie to możliwe, będziemy także wyświetlać iluminację w barwach unijnej flagi na reprezentacyjnych budynkach. Będziemy też przypominać naszym mieszkańcom, jak wiele udało się osiągnąć w naszych małych ojczyznach dzięki członkostwu w UE.

Gwarantujemy, że nas nie przeoczycie

Będziemy w całej Polsce – w internecie i na ulicach – żeby przypomnieć rządowi, że Polacy chcą należeć do Unii. Że Polska na tym członkostwie od kilkunastu lat zyskuje i sama do Unii dużo wnosi. Że Polska jest dumnym, europejskim państwem, a Polacy – dumnymi, ambitnymi Europejczykami, którzy nie chcą być zakładnikami partyjnych rozgrywek.

za; Rafał Trzaskowski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły