APEL DO MIESZKAŃCÓW WARSZAWY! PROSIMY O POSPOLITE RUSZENIE!

Sprawa jest beznadziejna dlatego, że urzędnicy z Zieleni Miejskiej już nie udają niczego. Oni już przestali być urzędnikami, których zadaniem jest służyć, tylko realizują konsekwentnie plan degradacji miasta. Dziś plac zabaw dla dzieci, za parę lat – kto wie… może nawet nowe osiedle.  Tak samo zrobiono z Wilanowem, który za 10, 20 lat zacznie pustoszeć.  Tak działa ten mechanizm. Powolna adaptacja zieleni pod pozorem dbałości o nią, a tak naprawdę z tyłu czai się kompletnie inny pomysł na to miejsce.

Zmowa milczenia

Okazuje się, że Trzaskowski potrzebujący sukcesów i poparcia, takie projekty jak Dolinka Służewiecka traktuje priorytetowo. Justyna Glusman, jak i wszyscy urzędnicy ZZM KŁAMIĄ KIEDY MÓWIĄ, ŻE PROJEKT POPARŁO ponad 10 tysięcy osób. Nie, te osoby poparły projekt ogólnomiejski, którego częścią był plac zabaw w Dolince. A to zasadnicza różnica. Kiedy pada pytanie o dokładną ilość głosów popierających ten projekt, zapada milczenie. Pani Justyno, czemu PANI BRNIE W TĘ FAŁSZYWĄ NARRACJĘ?

Ten cały proceder trwa w Warszawie od lat, dopóki nie dotyczy Ciebie, nie masz pojęcia jak chore to jest miasto. Ci wspaniali walczący społecznicy o Dolinkę, walczący pełni wiary i naiwności,  byli przekonani, że aktywiści spod zielonego sierpa (ci sami co bredzą o smogu, sadzą kikuty na zniszczonych chodnikach), będę dla nich wielkim wsparciem, a tymczasem CAŁY WARSZAWSKI AKTYW ZAPADŁ SIĘ POD ZIEMIĘ. Gdzie jesteś Aneto Skubida?, gdzie jesteś Janie Mancwel, który przytulasz się pod publikę do drzew?? gdzie jesteś Grzegorzu Walkiewiczu? gdzie jesteś ROBERCIE SZOLCU, który reytanem walczysz razem ze Spurek o każdego robaka? gdzie jesteś CAŁY WARSZAWSKI AKTYWIE?? CZEMU ZAPADŁEŚ SIĘ POD ZIEMIĘ?? Gdzie jesteś Agnieszko Nowak, gdzie jesteś Krysiu Galeńska z Zielonego Mazowsza??

Nawet Jan Śpiewak, który chce być kowbojem praworządności i uczciwości na skalę państwową, ma większe zadanie, i UDAJE, ŻE NIE MA TEMATU! Wiemy dlaczego! Woli się teraz lansować w  otoczeniu Twardocha. Wspaniałe towarzystwo. Partnerka Roberta B wychodzi w miasto z tekturową tablicą w czasie jakiegoś happeningu (w sieci są dostępne zdjęcia), i obwieszcza światu, że Polacy to szmalcownicy….doborowe towarzystwo.

O tempora o mores

To słowa Cycerona z jego pierwszego wystąpienia przeciw Katylinie (In Catilinam I 1,77), wyrażające oburzenie wobec ówczesnego zepsucia i rozluźnienia obyczajów. Wobec kogo? Dziś wobec  Was wszystkich, od prezydenta po aktywistów, od środowiska kulturalne po środowiska varsavianistów, i zakochanych ponoć w Warszawie przewodników. WSZYSCY MILCZYCIE, tak samo jak milczeliście w czasie niszczenia zabytków! Pozostawiliście maluczkich samym sobie, i dlatego też Wasze zachowanie, ten upór, wprowadzanie wszystkich w błąd, podejrzane związki autora tego projektu z pracownicą ratusza,  ta pogarda wobec innych….jest nawet nie skandaliczne, ona zasługuje na gremialne,  publiczne potępienie.

Koniec kolejnego naturalnego miejsca. APEL O POSPOLITE RUSZENIE!

Na zalewowym, podmokłym terenie, za nasze wspólne pieniądze – w ruch poszły koparki i piły łańcuchowe. Żywe zwierzęta, z których wiele zapadło w sen zimowy, giną, aby postawić ich drewniane imitacje.

    „Jako matka dwójki dzieci z pełną stanowczością mówię, że nie potrzebujemy kolejnego placu zabaw w okolicy – dla naszych „miejskich” dzieci wartością jest możliwość obcowania z naturalnie występującą fauną i florę. Mamy za oknami wyjątkowy teren – las w mikroskali, w którym mieszkają rozmaite gatunki zwierząt, a my mamy możliwość zapomnieć na chwilę o otaczającym nas miejskim zgiełku. I nie doceniamy tego, robiąc z Warszawy stolicę Korei Północnej. Prosimy, nie lekceważcie nas. Chyba czas przyznać, że to nie był dobry pomysł. Jeszcze nie jest za późno.” – pisze jedna mieszkanek Dolinki Służewskiej.

Dlatego prosimy i błagamy. Zawiodły i zdradziły nas wszystkie miejskie instytucje włącznie z umoczonym w dziwne układy aktywem, PROSIMY!

Potrzebujemy prawników, ochotników ludzi czynu którym nie jest obojętny los Warszawy. Dziś niszczą DOLINKĘ. JUTRO ZNISZCZĄ TWOJĄ OKOLICĘ.

Warszawo, OBUDŹ SIĘ!

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły