M. Trzaskowska – „zostałam zamknięta w takim kotle, i trzymana kilka godzin”

Małgorzata Trzaskowska brała wczoraj udział w wydarzeniu organizowanym przez Strajk Kobiet, który nie wiedzieć czemu powołuje się na wspaniałe sufrażystki sprzed 100 lat. Trzaskowska została wczoraj zatrzyma przez policję i spisana.

Dziś sama zostałam zamknięta w takim kotle, byłam trzymana kilka godzin i na koniec wylegitymowana

    „To wszystko się kiedyś skończy. Policja znów będzie się zachowywać normalnie. Przestanie działać pod naciskiem Jarosława Kaczyńskiego. Przestanie bić kobiety pałkami, atakować je gazem, przestanie rozbijać demonstracje oddzielając od siebie poszczególne grupy protestujących, biorąc je w kocioł.

Dziś sama zostałam zamknięta w takim kotle, byłam trzymana kilka godzin i na koniec wylegitymowana. Odmówiłam jednak przyjęcia mandatu i sprawa zakończy się w sądzie.

Widziałam w oczach policjantów wstyd. Oni wiedzą, że my wiemy. Wstydzą się, bo zdają sobie sprawę, że są tylko ślepym bagnetem w rękach ludzi, którzy panicznie boją się utraty władzy.

Skąd ten strach? Do tej pory ich przeciwnikiem byli głównie politycy z partii opozycyjnych, co tu dużo mówić – głównie mężczyźni. Dziś władza zadarła ze zwykłymi kobietami. Oni już wiedzą jak to się skończy. To tylko kwestia czasu…

A ten numer na mojej ręce to telefon antyrepresyjny – zapisany tu przez młodych ludzi dziś na strajku. Warto wiedzieć gdzie w razie czego dzwonić. Zapamiętajcie lub zapiszcie go sobie.”

za; /www.facebook.com/malgorzata.m.trzaskowska

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły