[OPINIA] Apostazja już nie modna? Nie, teraz mamy masowe nawrócenia komunistów

Pamiętacie jak ruszył ten dzikus ze swoimi orkami na kościoły? Pamiętacie jak ten dzikus (Lempart) poszedł jako lider i  chciał jebać kler, i kazał im wszystkim wypierdalać? Musicie pamiętać, bo jeszcze w tamtym roku pisaliśmy o rzekomo masowym odejściu od kościoła. W Warszawie ponoć to było zjawisko gremialne. Tak samo ponoć miało być z apostazją.

Chwilowy trend wśród ułomnych intelektualnie i duchowo lemingów

Apostazja (gr. ἀποστασία „odstąpienie, odnowa, odpadnięcie, zdrada, odstępstwo”; z ἀπό (apo) „od”, στάσις (stasis) „postawa, pozycja”;  połączenie tych słów oznacza „οdległość, oddalenie, zdystansowanie się od…”) – to porzucenie wiary religijnej lub religii. W pierwotnym znaczeniu – całkowite porzucenie wiary chrześcijańskiej; termin został również adaptowany do ogólnych pojęć religioznawczych oraz wykorzystywany przez religie i wyznania niechrześcijańskie. Tyle w kwestii definicji, którą podaje wikipedia.

Jakie są realia?

Na pewno jest jakiś chwilowy trend w odejściu od kościoła, wszakże sowieci pracują nad tym od 100 lat. Bardzo prężnie. „Rewolucja”, która przetaczała się przez Polskę jakiś czas temu miała być zaczynem do stworzenia nowego człowieka, który wcześniej skuty katolicyzmem, najgorszym systemem religijnym, filozoficznym w historii świata, będzie od tego wszystkiego wolny. Ilość błędów i kłamstw historycznych trafia najczęściej na podłoże niewyedukowanych i po prostu głupich ludzi. Najczęściej to ubeckie, komuchowe domy gdzie od dziecka mówiono im, że Bóg i kościół katolicki to zło, które należy wyplenić. Metody rugowania katolików są nadto dobrze znane, aby się tym tu zajmować. Ta „rewolucja”, która wraca do nas znów z dużym impetem ma ponoć już swoje konsekwencje. Media rozpisują się o masowym odchodzeniu od kościoła w Warszawie, i samej Polsce. Ponoć pionierem w zabieraniu dzieci z lekcji religii miał być Ursynów, mocny czerwony bastion. Tam nawet Robert Kempa (burmistrz Ursynowa – dla nas chyba numer jeden jeśli chodzi o lans, może ex aequo z Pietruczukiem) bez pytania mieszkańców upaskudził ratusz ursynowski czerwonymi błyskawicami. Dziś oczywiście w domu kultury, którym zarządza, za naszą kasę można spotkać się z ofiarami katolików, czyli transami…

Krótka weryfikacja sieci, i  danych pokazuje się, że dotychczas tylko około 400 rodziców nie chce posyłać swoich dzieci na lekcję religii, a akt apostazji dotyczy ok. 2 tysięcy osób. W ostatnich dwóch miesiącach.

 

Rok temu w sieci pojawiły się takie wpisy

 

 

Komentarz

Mamy jakiś niebywały zwrot akcji, albo zwykłą perfidną kalkulację i hucpę (i to obstawiamy), która jest cechą charakterystyczną pewnej określonej grupie ludzi, którzy wcześniej czy później uwielbiają z siebie robić ofiary…Na zdjęciu powyżej widzimy całkowicie zaburzonego psychicznie Krzysztofa Daukszewicza, kreującego się na speca od warszawskich spraw. Daukszewicz to socjopata, który nie chciał bić jedynie niezależnych dziennikarzy, ale brał odwet na zastępcy burmistrza Praga Północ, sugerując, że ten płaci kasę owym dziennikarzom za ważne informację.

Pomysł rowerostrady tak żywo podchwycony przez „wolne media” a wymyślony w  chorych głowach, to jego nowy bożek. Ten niedawno przyjezdny jegomość, którego artystyczna rodzina po prostu się wstydzi, znalazł sobie swoich – sowieckie stowarzyszenie Dla Pragi, które zapewne opłacane przez komuchową międzynarodówkę (Michalski z PSM Michałów – jedno ciało – nie chce publikować swoich przychodów, tak samo jak Trzaskowski, którego nie można się doprosić o zwykłe dokumenty) od lat walczy z katolicyzmem, i wszelkimi symbolami Polski, Polski Niepodległej. To oni (Daukszewicz też) kładli się reytanem przed zburzeniem pomników sowieckich oprawców z Pragi Północ, to ta swołocz doprowadziła, że mamy ulicę Dąbrowszczaków (stalinowscy oprawcy z wojny domowej w Hiszpanii, takie polskie NKWD), co o zgrozo było wspierane przez Trzaskowskiego.

Okazuje się, że dla tego człowieka nie ma żadnych świętości. Zobaczył, że on i jego koledzy z nizin społecznych dwóch tysięcy lat nie pokonają, w związku z tym trzeba z tej Tradycji uczynić oręż, nowy look. I co mamy? Zatroskaną twarz „inteligenta”, który całe swoje życie opiera na Bogu, i w tym wszystkim ogłupiałe media publiczne, które pompują to coś.

Zamiast stygmatyzowania Zła, i tych którzy mu służą, mamy nowych męczenników za wiarę??

Można wymieniać w nieskończoność ich mentalny bolszewizm, ale należy być ze wszech miar ostrożnym. Nie wiadomo jeszcze czy to nagła nowa moda (głupcy tak mają, że zmieniają poglądy, profilówki, czy poglądy bez mrugnięcia oka) czy nowa strategia. Jebać kler wywalone przez króla „aktywistycznych” pariasów, czyli towarzysza Walkiewicza, jak widać nie przyniosło długofalowych rezultatów…

Dziki stwór jakim jest Lempart też ucichł bo ma postawionych tyle zarzutów, że prawdopodobnie nikomu już nie będzie kazać wypierdalać. Suchanow też ma problemy, jak i całe to środowisko nagle zniknęło. Masa ludzi usunęło wszelkie tęcze, błyskawice ze swoich profili zdjęć, no bo kto chciałby być identyfikowany z rynsztokiem. Każdy chce być inteligencikiem, jak ten na górze.

To tak nie działa. Na to trzeba pokoleń ale przede wszystkim wewnętrznej odnowy, a taki Daukszewicz, czy Pietruczuk (SLD) fotografujący się z księdzem myślą, że już są prawymi tradycjonalistami, służącymi Polsce.

Nie – to są zwykli hucpiarze. Szczytem bezczelności była publikacja na stronie dla Pragi artykułu o Katyniu i NKWD, i że niby oni składają pomordowanym hołd. To dowodzi, że nie tylko oni są głupcami, ale że tak traktują ludzi. Swoich wyborców…

Szanowni Państwo, nie ma żadnej apostazji. Był chwilowy marksistowski zryw ciemnej masy, która uległa emocjom i rzekomym poczuciem wolności.

Mamy za to „nawrócenia”, które są wykalkulowaną grą polityczną i perfidnym wykorzystywaniem Boga, który ich niskie intencje i tak zna. I w to należy wierzyć.

Poza tym covid, wojna na Ukrainie przyczyniają się do powrotu pod ołtarz…czy ze strachu?

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły