Dziś podświetlimy Pałac Kultury i Nauki na niebiesko – R. Trzaskowski

Dziś podświetlimy Pałac Kultury i Nauki na niebiesko, aby podkreślić, jak mocno Miasto Stołeczne Warszawa i cała Polska są związane z Unią Europejską. 16 lat naszego członkostwa w Unii Europejskiej to historia wielkiego sukcesu naszego i naszych partnerów – informuje na swoim profilu Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

16 lat naszego członkostwa w Unii Europejskiej to historia wielkiego sukcesu naszego i naszych partnerów

    „16 lat naszego członkostwa w Unii Europejskiej to historia wielkiego sukcesu naszego i naszych partnerów. 16 lat pracy i wysiłków wielu ludzi, którzy swoim zaangażowaniem i doświadczeniem przyczynili się do tak szybkiego rozwoju naszego kraju w ciągu tych kilkunastu lat. I w końcu 16 lat ogromnej szansy dla wszystkich mieszkańców miast, miasteczek i wsi. Szansy na cywilizacyjny skok do przodu.

Dzięki środkom unijnym Warszawa – tak jak cała Polska – wypiękniała i przyspieszyła swoją modernizację. W stolicy, jak nigdzie indziej, widać ten ogromny krok, który postawiliśmy dzięki wsparciu UE: w szybkim tempie rozbudowująca się II linia metra, nowe, ekologiczne autobusy i tramwaje komunikacji miejskiej, uwielbiane przez warszawiaków bulwary wiślane, bijące rekordy odwiedzin Centrum Nauki Kopernik, rewitalizacja Pragi, nowe oblicza stołecznych parków, powiększająca sieć dróg rowerowych i wiele innych inwestycji, na które od 2004 roku Warszawa otrzymała z Unii aż 18 mld zł. I chociaż przed nami jeszcze wiele pracy (i dobrze!) nie da się ukryć, że to dzięki tej współpracy i wsparciu, stolica dziś to prawdziwa europejska i nowoczesna metropolia. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że to dopiero początek naszej wspólnej historii. Warszawa jest i będzie w Unii Europejskiej, a Unia – w Warszawie.”

za; Rafał Trzaskowski

zdj. wiki

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły