Pani Iwona potrzebuje pomocy!

 sieci pojawiła się prośba o pomoc osobie bezdomnej, pani Iwonie. Jest już organizowana pomoc, która ma pomóc przeżyć Pani Iwonie, która jest osobą bezdomną. Na dole znajdziecie tabelkę z listą rzeczy potrzebnych oraz kontakt do osoby organizującej tę pomoc.

Informacja jest pewna i sprawdzona!

    „Hej, jest taka akcja – poznałam dziś panią Iwonę, która ma ok 70 lat i mieszka nad Wisłą – jest osobą w kryzysie bezdomności. Pani Iwona korzystała do tej pory z różnych form pomocy – noclegownie, jadłodajnie – ale w obecnej sytuacji są one mocno ograniczone. Zbiera i sprzedaje puszki, ma drobne pieniądze, żeby kupić sobie jedzenie – ale głównie suche, natomiast w związku z nadchodzącymi mrozami jest jej coraz trudniej i zaczyna też podupadać na zdrowiu. Są różne formy wsparcia – ja np. zobowiązałam się dowozić ciepły posiłek kilka razy w tygodniu (w jadłodajniach jest z tym problem).

Na dole znajduje się link i kontakt do osoby, która akcję koordynuje

    To co jest potrzebne zamieszczam w ogólnodostępnym google docs (link poniżej, możecie go udostępniać). Najpilniejszą sprawą – oprócz dowozu ciepłych posiłków (tu apeluję do osób z Pragi Północ, Saskiej Kępy, po drugiej stronie Żoliborz, Bielany – ja dowożę z SK) jest rewitalizacja „szałasu”. Informowałam p. Iwonę o noclegowniach – powiedziała, że z racji covida będzie starała się unikać tej opcji jak najdłużej się da. Niestety jej dotychczasowe schronienie zostało mocno nadszarpnięte z powodu powodzi, gryzoni, suchych gałęzi – kluczowe jest znalezienie w miarę trwałego materiału, który zapewni schronienie przed deszczem i tak łatwo się nie podrze – tu prośba do techniczno-remontowych i majsterkowiczów o wsparcie wiedzą, ale też mocą roboczą. Będę Wam super wdzięczna, a p. Iwona jest spragniona towarzystwa na pewno uraczy Was długimi opowieściami.”

https://docs.google.com/…/18KBt2yhR8MgUmrJRXr8xYcOE-R…/edit

Tu kontakt do osoby nadzorującej; https://www.facebook.com/ania.stepien.

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy!

PW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *