Mordor przejdzie przejdzie metamorfozę

„Mordo” kraina zła i czeluści został tak nazwana przez warszawiaków, kiedy ta część Mokotowa została całkowicie zmieniona w sypialnię Warszawy, ale stała się lokacją międzynarodowych korporacji. Tu życie zaczyna się od 9, kończy o 17. Ma się to zmienić.

    W biznesowej części Mokotowa, przy ul. Wołoskiej i Konstruktorskiej Echo Investment S.A. we współpracy z pracownią architektoniczną BBGK Architekci stworzy nowe osiedle z parkiem liniowym i szkołą dla co najmniej 250 dzieci.

W miejscu dwóch starszych biurowców oraz rezerwy terenu powstanie osiedle z około 1,2 tys. mieszkaniami oraz zieloną przestrzenią do sąsiedzkich spotkań, a także liczne ścieżki dla rowerzystów i pieszych. 

Działka na której zostanie zrealizowana inwestycja położona jest na warszawskim Służewcu, w biznesowej części Mokotowa. Ma powierzchnię około 4,7 ha i znajduje się w kwartale pomiędzy ulicami Wołoską i Konstruktorską.

Docelowo osiedle składało się będzie z siedmiu budynków, w których znajdzie się łącznie około 1 200 mieszkań na sprzedaż oraz jeden budynek z mieszkaniami na wynajem. Za projekt architektoniczny budynków mieszkalnych odpowiada pracownia BBGK Architekci z Warszawy. (investmap.pl).

PW

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły