Strajk Kobiet wprowadza platformy partycypacyjne

Wczoraj odbyła się kolejna konferencja prasowa Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który określił swoje postulaty. Już nie chcą dymisji całego rządu. Chcą dymisji tylko Ziobry i Czarnka.

    Lekarze, którzy nie będą wykonywać aborcji będą automatycznie na celowniku OSK, który będzie się domagać od nich konsekwencji prawnych OSK chce wprowadzić kontrolerów pomiędzy rodziców a dzieci, którzy będą kontrolować relacje i rozmowy o edukacji seksualnej.

Wprowadzają platformy

     Nie masz 18 lat, ale Twój głos się liczy. Nie możesz wyjść na ulicę, ale chcesz, by usłyszano Twój krzyk? Wprowadzamy XXI wiek.
Podczas wczorajszej konferencji prasowej wypróbowałyśmy program menti.org do głosowania w sprawie omawianych pól tematycznych, którymi zajęła się Rada Konsultacyjna. Zamierzamy wiele dyskusji o żądaniach ulicy przenieść na platformy partycypacyjne, tzn. takie, w których każdy – niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania – może brać udział. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie zaproponujemy bardziej rozbudowane rozwiązanie, gdzie będzie można konsultować pomysły i głosować.
Chcemy, by nasze głosy były wiążące dla jakiejkolwiek opcji politycznej, która nadejdzie po PiS. Bo że koniec PiS jest blisko to już wiemy, no nie? Jak Wam się podoba ten pomysł?
Poniżej wyniki. Najważniejsze okazały się tematy najbliższe prawego górnego roku na skrinie nr 2: prawa kobiet, edukacja, ochrona zdrowia.

 

za; www.facebook.com/ogolnopolskistrajkkobiet/

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły