Zawiadomienie do prokuratury na Strajk Kobiet

Wczoraj Warszawski Strajk Kobiet opublikował grafikę artysty ukrywającego się pod pseudonimem Krzywa Kreska, która pokazuje kościół w płomieniach. Mecenas Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris informuje, że składa zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nawoływania do nienawiści.

     „Piekło kobiet” – tak  brzmi napis pod rysunkiem zamieszczonych przez Warszawski Strajk Kobiet. Osoby prowadzące profil krytykują fakt, że kościoły były w ten weekend otwarte, a teatry pozostały zamknięte. Na stronie obserwowanej, którą obserwuje wiele  tysięcy osób, umieszczono także grafikę podpalonego kościoła.

    – Bardzo często, szczególnie przestępstwa z art. 256 czyli nawoływania do nienawiści między innymi na tle religijnym, są traktowane dość pobłażliwie przez organy ścigania. Często wynika to z tego, że groźby są formułowane w ramach debaty publicznej i nie ma realnego zagrożenia, że będą realizowane, albo realnego podejrzenia, iż ktoś rzeczywiście ma na myśli akty przemocy – przyznaje w rozmowie z portalem tvp.info Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris.

za; PAP, TVP Info, PW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *