Praski radny nie chce kościoła w Porcie Praskim

Pracownia Macieja Kuryłowicza przygotowała projekt świątyni w nowym Porcie Praskim. Kuryłowicz to architekt i urbanista z prawie 30-letnim doświadczeniem projektowym. Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Białostockiej. Sędzia konkursowy Oddziału Warszawskiego SARP, członek Zarządu OW SARP w latach 2011-2015. Lewicowy radny, Grzegorz Walkiewicz nie chce tego kościoła.

Projekt kościoła

     Zaprojektowany budynek o funkcji sakralnej zlokalizowany jest w obszarze projektowanej zabudowy Portu Praskiego, który jest jednym z największych przedsięwzięć architektonicznych realizowanych w Europie. Inwestycja powstaje na prawie czterdziestu hektarach ścisłego centrum Warszawy, w pobliżu Wisły, Starego Miasta i Stadionu Narodowego oraz Centrum Nauki Kopernik. Port Praski to wielofunkcyjne miasto nowej generacji, składające się z czterech dzielnic: mieszkalna Stara Praga, luksusowe Doki z mariną, biznesowo-handlowe City oraz Park Mediów.  Dopełnieniem inwestycji staną się rozległe na prawie pięć hektarów zielone tereny, które będą sprzyjać odpoczynkowi wszystkich warszawiaków. – czytamy na stronie http://apakurylowicz.pl/

Walkiewicz nie chce kościoła

    Do sprawy odniósł się komunistyczny radny Grzegorz „Je..ć kler” Walkiewicz, autor wielu miejskich projektów, parkletu i skandalicznych wypowiedzi urażających wierzących mieszkańców Warszawy. Walkiewicz w czasie ostatnich wyborów korzystał z głosy katolików, stojąc pod kościołami zbierając głosy na siebie. Dziś kościół już mu nie jest potrzebny.

 

Radny praski Ernest Kobyliński odpowiada Walkiewiczowi

    Do prostackich ataków Pana Radnego Walkiewicza na kościół już się przyzwyczailiśmy i nie robią już one na nikim wrażenia. Świadczą one jedynie o miałkości Pana Grzegorza. Dla Portalu Warszawskiego sprawę komentuje radny Solidarnej Polski, Ernest Kobyliński. W odniesieniu do meritum sprawy jakim jest ewentualna budowa nowej świątyni radny Kobyliński stwierdza: Pytanie o kościół w tej lokalizacji należy zadać Kurii Warszawsko-Praskiej. Być może kościół będzie potrzebny aby odciążyć parafię katedralną, która już dziś jest jest dużą parafią. Projekt szklanego kościoła osobiście mi się nie podoba i tutaj powinno być pole do dyskusji. Również właśnie z Kurią należałoby skonsultować jak duży powinien być to kościół, skoro w pobliżu jest Katedra być może świątynia w Porcie Praskim powinna być mniejsza niż na prezentowanym projekcie. O tym czy kościół powstanie powinni zadecydować mieszkańcy oraz Miasto w porozumieniu z Diecezją Warszawsko-Praską. – podsumowuje Ernest Kobyliński” – mówi w rozmowie z Portalem Warszawskim rady praski Ernest Kobyliński z Klubu Radnych PiS.

A jakie jest Wasze zdanie?

PW

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły