Kolejny pomnik JP II zniszczony!

Wczoraj pisaliśmy o tej fali nienawiści, i ograniczeń powodujących akty wandalizmu, między innymi niszczenie pomników Jana Pawła II. . Dziś zdewastowano kolejny pomnik Papieża Polaka, tuż przed wejściem do Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia przy ul. Elektoralnej. Autorem rzeźby jest doskonały artysta rzeźbiarz Gustaw Zemła.

Kim jest Gustaw Zemła

     W latach 1952–1958 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1958 roku uczy rzeźby na ASP; w latach 1973–1976 był jej prorektorem, a w latach 1983-86 dziekanem. Od 1964 doktor, od 1987 roku profesor zwyczajny, członek Polskiej Akademii Umiejętności. Od 2006 roku Członek Rady Programowej Fundacji Centrum Twórczości Narodowej. Specjalizuje się w zakresie rzeźby pomnikowej, sakralnej, studyjno-kameralnej.

W samej Warszawie możemy podziwiać jego następujące pomniki;

  • Polegli Niepokonani w Warszawie, poświęcony ofiarom cywilom Rzezi Woli 44 roku,
  • Ludwika Waryńskiego w Warszawie,
  • Pomnik Karola Świerczewskiego w Warszawie,
  • Bitwy o Monte Cassino w Warszawie.
  • Henryka Sienkiewicza w Warszawie, który stoi w Łazienkach,
  • czy wyżej wymienionego.

 

    Gustaw Zemła jest jednym z najbardziej znanych współczesnych polskich rzeźbiarzy. Szkoda, że ci ignoranci nawet tego nie wiedzą, to świadczy tylko przeciwko nim. Mało tego, że nienawidzą, to są kompletnymi ignorantami!

    Zastanawia cisza całego środowiska przewodników, varsavianistów . społecznych opiekunów zabytków, miejskich  instytucji kulturalnych. Ta cisza jest znamienna.  Rafał Trzaskowski natomiast rozlicza szkody po Marszu Niepodległości, ale całkowicie milczy na temat aktów wandalizmu który pewnie trochę jeszcze potrwa.

1 sierpnia krzyczeć wyjdzie na ulice Warszawy i będzie krzyczeć Cześć i Chwała bohaterom.

 

PW, twitter

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły