Justyna Glusman zostaje na swoim stanowisku

    Wieści, które szyły z ratusza, bądź jego kręgów okazały się być nieprawdziwe. Justyna Glusman przez kolejne lata będzie szefem Zieleni Warszawskiej.

    Justyna Glusman od dwóch lat zarządza warszawską zielenią

   Po dwóch latach intensywnej, a właściwie niezwykle intensywnej pracy, Prezydent Rafał Trzaskowski powierzył mi ponownie nadzór nad ochroną warszawskiej przyrody, powietrza i klimatu. To dla mnie wielki zaszczyt – pisze na swoim profilu.

To pewnie także dobry moment na pierwsze podsumowania. Główne ramy nowego systemu ochrony przyrody, poprawy jakości powietrza i polityki klimatycznej zostały postawione – teraz czas na wypełnienie ich treścią.

W niektórych dziedzinach jesteśmy już całkiem zaawansowani:
✅ zarządzanie warszawską zielenią, czyli ochrona istniejącego drzewostanu,
w innych zrobiliśmy zdecydowany krok do przodu
✅ poprawa jakości powietrza/wymiana kopciuchów,
a w innych wiemy, co trzeba zrobić, ale najważniejsze punkty dopiero przed nami.

Plan na kolejne 3 lata jest więc dość dobrze zdefiniowany. Wielokrotnie mówiłam, że Warszawa to miasto ogromnych możliwości, ale i bardzo wielu wyzwań. Dziś, po 2 latach pracy w urzędzie miasta widzę to jeszcze wyraźniej. Pomimo bardzo trudnej sytuacji finansowej miasta robimy wszystko, aby warszawiakom i warszawiankom żyło sie tu jak najlepiej – to podstawowy cel tej prezydentury!

Dziękuję za wielokrotnie wyrażane wsparcie, ale także konstruktywną krytykę i obiecuję, że za kolejne 3 lata projekty, które dziś realizujemy przyniosą wymierne efekty, zauważalne dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców. Warszawa będzie bardziej zielona, a powietrze którym oddychamy, czystsze.Dziękuję wszystkim pracownikom nadzorowanych przeze mnie biur i jednostek miasta, bez których ogromnej pracy to wszystko by się nie udało.

za: https://www.facebook.com/watch

za; PW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *