Będą dwie nowe ulice w Warszawie. Janusza Kurtyki i „Morro”

    Dzisiaj Rada Warszawy podjęła zgodną decyzję o nadaniu nazw dwóch ulic. Warszawa doczekała się ulicy Andrzeja Romockiego „Morro” (o czym dziś pisaliśmy) i doktora Janusza Kurtyki, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Bezimienna do tej pory ulica znajdująca się w kampusie IPN-u przy Wołoskiej będzie nosić imię Janusza Kurtyki

     Wnioskodawcą uhonorowania Janusza Kurtyki (znakomitego historyka, opozycjonisty w PRL i prezesa IPN) był Prezes IPN-u, Jarosław Szarek, który od roku starał się o upamiętnienie doktora. Sprawozdawcą był radny miasta Warszawy Filip Frąckowiak. Bezimienna ulica znajdująca się w kampusie IPN-u przy Wołoskiej będzie nosić właśnie jego imię.

    Na dzisiejszej, tej samej Radzie Miasta, poparto decyzję o uhonorowaniu bohatera Państwa Podziemnego, instruktora harcerskiego, harcmistrza, żołnierza Szarych Szeregów, kapitana Armii Krajowej, dowódca 2. kompanii „Rudy” batalionu „Zośka”, który zginął  trafiony przez snajpera radzieckiego w serce 15 września 1944 rano, podczas lądowania pierwszego zwiadu berlingowców na Górnym Czerniakowie, najprawdopodobniej przypadkowo wzięty za Niemca.

Ulica Andrzeja Romockiego „Morro” znajdować się będzie koło Torwaru.

PW

zdj. wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *