Kościoły w kolorze krwi. Zaczyna się #RedWeek

    Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje akcję #RedWeek od 2015 roku. Służy ona zwiększaniu świadomości o Kościele cierpiącym na całym świecie, zachęcając do materialnego i duchowego wsparcia oraz solidarności z braćmi w wierze, którzy z różnych względów nie cieszą się wolnością wyznawania wiary w Chrystusa. – czytamy na stronie gosc.pl

    Tysiące kościołów, zabytkowych budynków oraz pomników na całym świecie zostanie oświetlonych na czerwono. Jest to protest przeciw niekończącym się prześladowaniom chrześcijan na całym świecie. Akcja, organizowana jest przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Początek #redweek rozpoczyna się 18 listopada i potrwa tydzień.

    W tym roku akcja zacznie się od przepięknej wiedeńskiej katedry św. Szczepana, budynku parlamentu i ponad 50-ciu innych kościołów w stolicy. Następnie na czerwono zostaną oświetlone m.in. Koloseum w Rzymie, Zamek Bratysławski na Słowacji, Bazylika Notre-Dame w Montrealu, a także Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro.

za; gosc.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *