IPN szuka grobu majora Dobrzańskiego – Hubala

    Prób odnalezienia miejsca spoczynku ciała majora Hubala przez lata było wiele. Szukali go jego podkomendni, rodzina a także IPN. Niestety jak dotąd wciąż nie wiemy co Niemcy zrobili z ciałem majora Hubala.

Wczoraj dotarła  informacja, że kolejną próbę odnalezienia grobu majora Hubala podjął się IPN Łódź. Prace trwają w najstarzej części cmentarza w Kraśnicy. W obszarze wskazywanym przez świadków o wymiarach 10 na 10 metrów odsłonięto ponad 20 jam grobowych. Nie wszystkie jednak będą eksplorowane – wyjaśniła Aleksandra Szafrańska-Dolewska z IPN. IPN oddział w Łodzi szuka grobu Hubala na cmentarzu w Kraśnicy.

Major Henryk Dobrzański zginął 30 kwietnia 1940 roku. Jego ciało zostało pochowane w nieznanym miejscu. Pomimo wielkokrotnych prób odnalezienia miejsca jego pochówku do dziś nie wiemy, gdzie został pochowany. Prób odnalezienia miejsca spoczynku ciała majora Hubala przez lata było wiele. Szukali go jego podkomendni, rodzina a także IPN. Niestety jak dotąd wciąż nie wiemy co Niemcy zrobili z ciałem majora Hubala.

za; RadioPlus, IPN

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *