Firma wywożąca śmieci zajmie się wykonaniem projektu w Dolinie Służewieckiej!

    Temat Doliny Służewieckiej, i planów zagospodarowania Doliny Służewieckiej zaczyna budzić powszechny sprzeciw. Miasto chyba liczyło na wyciszenie tematu, i jest przekonane że  ten  projekt musi powstać, gdyż obowiązuje go umowa o projektach z budżetu obywatelskiego! Niestety, nie udało się, bo Portal Warszawski dotarł do całej dokumentacji!

    Sensoryczne wizje aktywistów…

Zieleń Warszawska akceptując ten pomysł, przekonuje mieszkańców, że drewniane chałupy, konie, krowy mają działać na wyobraźnie dzieci, i uczyć się jak wyglądała wieś Służew. Powoływanie się na profesorów jest kompletnie nieuzasadnione, gdyż rodzice doskonale wiedzą jak swoje dzieci wychowywać i pokazywać im otaczający świat. Zieleń Warszawska musi wziąć pod uwagę sprzeciw lokalnej społeczności, tym bardziej że pierwsza opinia która wydali była zgodną z wolą mieszkańców.

    Kto realizuje projekt?

   Pomysłodawcą jest aktywista ze Szczecina, obecnie pracownik Ministerstwa Rozwoju (i to budzi naszą największą wątpliwość), rowerowy fanatyk, Robert Buciak. Projektodawcą jest Abies Architektura Krajobrazu, biuro odpowiedzialne za kontrowersyjny projekt rewitalizacji Parku Krasińskich. Ale największe zdumienie budzi fakt, że wykonawcą całości pozostaje firma Remondis odpowiedzialna za „gospodarkę odpadami i recykling.”! Ta sama firma wykonała rewitalizację parku im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie…

Ocenę pozostawiamy Państwu;

Społecznicy, mieszkańcy nie chcą żadnych drewnianych krów, koni i chałup! Apelujemy oto aby ZZW uszanował ich wolę!

     PW

(zdjęcia ze strony Remondis)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *