Parki w Warszawie w coraz gorszym stanie!

    O parkach warszawskich piszemy od lat i dosyć często. Miasto przygotowało mapę parków do rewitalizacji, ale tempo tych prac jest zdecydowanie mało zadowalające!

    Park Skaryszewski powoli zaczyna przypominać park, park Łazienkowski niestety ma przed sobą dużo pracy, park Morskie Oko jest w coraz gorszym stanie, tak też jest niestety z dawnym Ogrodem Saskim, jakby nie patrzeć jedynym stołecznym barokowym założeniem, z którego nie zostało praktycznie już nic. W złym stanie jest również Park Rydza – Śmigłego!

Czy miejskie służby zieleni nie ogarniają sytuacji, nie przeprowadzają żadnych  kontroli, które pozwolą dokumentować zniszczenia? Zdjęcia z Ogrodu Saskiego zrobiliśmy parę dni temu. Dziś o Parku Edwarda Rydza-Śmigłego pisze czytelnik jednej z grup Powiśla.

    „Kiedy doczekamy się jego rewitalizacji!!!!
Po opadach wszędzie ogromne kałuże uniemożliwiające przejście. Nierówne ścieżki, a o wystające elementy powojennych gruzów potykają się nie tylko starsze osoby!!!!
Powinno to być miejsce rodzinne, do spacerów i relaksu wśród zieleni..To obiecali nam radni przed wyborami!!! Od tamtej pory została wyremontowana tylko jedna ścieżka obok pomnika.
Jakie jest Wasze zdanie na temat wyglądu Parku Rydza-Śmiglego? Czekam na Wasze komentarze i opinie.” (Łukasz Orędowicz).

A tak wygląda Ogród Saski od strony kościoła Franciszkanów. Imponująco prawda?? Nie, nie było wtedy dużych opadów deszczu…

 

Gołym okiem widać, że ten konar leży i leży…

zdj; Park Rydza Śmigłego, Łukasz Orędowicz), Ogród Saski, PW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *