Warszawiacy, szykujcie portfele! Będą podwyżki opłat za parkowanie!

    Niestety, spełnia się wizja PW, który przewidział te podwyżki, które na jakiś czas zostały przełożone! W ciągu kilku dowiemy się, kiedy podwyżki wejdą w życie!

Mimo epidemii Warszawa nie rezygnuje z podwyżek opłat za parkowanie. Jednak radni nadal nie przegłosowali projektu uchwały w tej sprawie. Jak tłumaczy Karolina Gałecka z ratusza, w ostatnich tygodniach były ważniejsze sprawy, ale radni wrócą do tematu jeszcze w tym miesiącu.

– W tym momencie jest przygotowywany projekt uchwały pod obrady Rady Miasta, dotyczący strefy płatnego parkowania. Ten projekt powinien wejść pod obrady rady jeszcze w maju – mówi Radiu Kolor Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza. 

To oznacza, że podwyżki najpewniej zostaną uchwalone w ciągu kilku najbliższych tygodni. Nie wiadomo, kiedy wejdą w życie, ale najpewniej stanie się to w wakacje lub zaraz po wakacjach.

O ile więcej zapłacą kierowcy? O jedną trzecią. Przykładowo, dziś za pierwszą godzinę postoju trzeba zapłacić 3 złote. Po podwyżce będzie to 3,9 zł. Dodatkowo aż pięciokrotnie wzrośnie kara za brak opłat za postój – do 250 złotych.

Radio Kolor, PW

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *