Petycja do Rafała Trzaskowskiego w sprawie zniesienia opłat parkingowych i zakazu jazdy buspasem

Szanowny Panie Prezydencie,

Czas, który nadszedł wymaga od nas wszystkich działania na rzecz ochrony mieszkańców przed niebezpieczeństwem zarażenia się wirusem, który wywołuje chorobę, której skutki na dzisiaj są nieobliczalne.

Nasze działania muszą uwzględniać wytyczne służb sanitarnych, powodować bezpieczne zaangażowanie mieszkańców oraz sięgać po niestandardowe i skuteczne decyzje ułatwiające życie w naszym mieście.

Nie ulega wątpliwości, że obecnie komunikacja publiczna nie jest najbezpieczniejszym środkiem przemieszczania się po Warszawie. Niezależnie od naszych działań przez sam fakt, że jest komunikacja zbiorową powoduje pewne wyobrażalne zagrożenia.

Dlatego od kilku dni wiele osób zaczęło ponownie korzystać ze swoich prywatnych samochodów, jako najbezpieczniejszego środka lokomocji.

Jako samorządowcy skupieni w Mazowieckiej Wspólnocie Samorządowej uważamy, że należy w najbliższych dniach znieść wszystkie utrudnienia dla tej formy przemieszczania się mieszkańców.

Dlatego postulujemy, aby:

1. Wstrzymać pobieranie opłat parkingowych na terenie miasta

2. Udostępnić dla ruchu samochodowego wszystkie budspasy na terenie Warszawy.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to działanie niejako wbrew polityce miejskiej ostatnich lat. Jednak sytuacja jest szczególna i wymaga od nas wszystkich niestandardowych zachowań i podejmowanych decyzji

Prosimy o przemyślenia takich działań i podjęcie stosownych decyzji.

Tu petycja:

petycja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.