Trzaskowski chce pieniędzy z EU, z pominięciem rządu!

Rafał Trzaskowski prowadzi ewidentnie swoją międzynarodową politykę. Oto kolejna odsłona!

    „Prezydenci Bratysławy, Budapesztu, Pragi i Warszawy podkreślają w rozmowach z Brukselą, że rządy centralne ich państw w ostatnich latach były skonfliktowane z instytucjami unijnymi. Publicyści nazwali tę niecodzienną współpracę „Paktem Wolnych Miast”. Przypominamy, że aktualnie w Unii Europejskiej trwają dyskusje o nowym, siedmioletnim budżecie.

Samorządowcy obiecują, że pieniądze, które otrzymają z Brukseli posłużą na rozwiązanie krajowych „problemów”. Jak czytamy w Politico:
Przesłanie, które mają nadzieję przekazać, jest takie, że jeśli Bruksela zgodzi się skierować pieniądze bezpośrednio do dużych miast, zostaną one mądrze wydane na rozwiązanie wielu problemów politycznych podsycających populistyczną politykę w kraju”
Jak przyznał burmistrz Pragi Zdeněk Hřib samorządowcy chcą
„budować opór przeciwko populizmowi poprzez pozytywne rozwiązania”
Czy można zatem spodziewać się, że samorządowe władze Warszawy otrzymają od Brukseli nowe narzędzie do zwalczania rządu Prawa i Sprawiedliwości?”

W zeszłym roku wraz z burmistrzami Budapesztu, Pragi i Bratysławy zawiązaliśmy Pakt Wolnych Miast. Dziś w Brukseli zabiegamy o interesy naszych mieszkańców, walcząc o dodatkowe, bezpośrednie wsparcie z funduszy UE dla samorządów.

Także dziś, podczas konferencji prasowej w European Parliament, przekazaliśmy wspólne stanowisko przedstawicieli europejskich miast ws. European Green Deal. W walce ze zmianami klimatycznymi miasta odgrywają kluczową rolę, dlatego tak ważne są dodatkowe fundusze na realizację projektów, które mają bezpośredni wpływ na jakość życia mieszkańców.

O szczegółach projektów, które wymagają dodatkowego finansowania rozmawialiśmy z Frans Timmermans. Dla Miasto Stołeczne Warszawa najważniejsze są dodatkowe fundusze na bezemisyjny transport publiczny, termomodernizację, likwidację kopciuchów oraz odnawialne źródła energii.

https://www.facebook.com/rafal.trzaskowski/posts/10157702337811091

 

https://www.tysol.pl/a43499-Stolice-panstw-Grupy-Wyszehradzkiej-chca-pieniadze-z-Brukseli-z-pominieciem-rzadow-narodowych?fbclid=IwAR0Gc8UlSMNnoNzfOXpcikdiNzxqgPRguDVcz5d5WnciSXcc8YYPI3qVw5I

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.