Władze Warszawy wypowiedziały Fundacji Pro-Prawo do Życia umowę wynajmu lokalu

    „Władze Warszawy-Śródmieście wypowiedziały Fundacji Pro-Prawo do Życia umowę wynajmu lokalu. W tym samym czasie i w tej samej dzielnicy po preferencyjnych warunkach biura wynajmuje pięć organizacji LGBT lub proaborcyjnych. W sumie jest to 6 lokali o łącznej powierzchni 750 metrów kwadratowych …|- pisze na swojej stronie Fundacja.

Oficjalnym powodem decyzji władz jest to, że ich zdaniem fundacja nie prowadzi działalności charytatywnej czy społecznej, która byłaby skierowana do mieszkańców dzielnicy. Jest to oczywista nieprawda, ponieważ fundacja Pro-Prawo do Życia prowadzi akcje informujące mieszkańców Śródmieścia o aborcjach w Szpitalu im. Orłowskiego a także uświadamia rodziców o zagrożeniach dla ich dzieci związanych z deprawacją.

Przyczyny decyzji władz są zatem jedynie ideologiczne. Burmistrz Śródmieścia Aleksander Ferens należy do tej samej partii co Rafał Trzaskowski, który woli finansować organizacje zrzeszające homoseksualistów, transseksualistów i ruchy proaborcyjne, stojące właśnie za patologiami, z którymi walczy fundacja.

Łącznie w dzielnicy Śródmieście po preferencyjnych warunkach lokale wynajmuje pięć organizacji:

  • Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza – autorzy karty LGBT+ (114,85 m2 ) –
  • Kampania Przeciw Homofobii (227,6 m2 oraz 135,95 m2 ),
  • Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego (89,56 m2 )
  • Fundacja Trans-Fuzja – (56,42 m2 )
  • Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny (120,68 m2 ).

więcej tu:

Warszawa dla swoich – lokale dla LGBT, a pro-liferów chcą wyrzucić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *