Wizyta w Studziance – dawnej osadzie tatarskiej – jednodniowa wycieczka autokarowa!

    Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Bawić się, podróżować, uczyć i poznawać?

Można na przykład zaplanować rodzinny wyjazd do Studzianki w lubelskim i przyjrzeć się historycznym zwyczajom Tatarów. Ba! nie tylko przyjrzeć, można w nich uczestniczyć.

   Studzianka to niewielka wieś w województwie lubelskim, która przed wiekami była w większości zamieszkiwana przez ludność tatarską. Dziś jest to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, ponieważ właśnie tu można z bliska zobaczyć jak żyli Tatarzy. Program dla turystów, przygotowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka, obejmuje np. strzelanie z łuku, zwiedzanie historycznego cmentarza, udział w zwyczajowych obrzędach tatarskich czy wreszcie spróbowanie tatarskich przysmaków. Niewątpliwie wyprawa do Studzianki to znakomity pomysł dla całej rodziny jak i dzieci. Warsztaty strzelania z łuku tatarskiego są przygotowane tak, że mogą w nich uczestniczyć również najmłodsi. Łuki, zajęcia, zawody są odpowiednie nawet dla trzyletnich maluchów. Turnieje łucznicze są zatem okazją do obserwowania, kibicowania, ale także znakomitej, wspólnej zabawy.

    W trakcie pobytu poznają Państwo historię i kulturę tatarską w formie żywej historii. Przewodnicy w strojach tatarskich oprowadzą Państwa po zabytkowym cmentarzu tatarskim jednym z sześciu tego typu obiektów w Polsce. Nauczą strzelania z łuku tatarskiego i rzucania podkowami. Zobaczą Państwo mural tematyczny i wystawę tatarską. Wizyta w Studziance to także zwiedzanie Muzeum Wsi Podlaskiej. Oczywiście nie zabraknie posiłku tatarskiego do syta. Ponadto film i prelekcja o tematyce tatarskiej. Będzie się dziać!

Koszt 150 pln – obejmuje; transport, opieka licencjonowanych przewodników, ubezpieczenie, zestawy microportowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i obiad tatarski.

Wyjazd z Warszawy 21 marca 2020 o godz. 7:00, Plac bankowy, powrót około 20:00

Organizatorem wyjazdu jest Portal Warszawski przy współpracy z firmą ŁUKas Organizacja Wydarzeń oraz Stowarzyszeniem Rozwoju Miejscowości Studzianka.

Szczegóły dotyczące rezerwacji, płatności itd prosimy kierować na maila; warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki min. 50% wartości wycieczki na konto do 10 marca 2020r.
kontakt@portalwarszawski.com.pl 

Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły