„Mieszkańcy naszego miasta oceniają moją prezydenturę bardzo wysoko” – R. Trzaskowski

    Dosłownie przed chwilą prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski zrobił podsumowanie swojej prezydentury.

    Kochani! Za chwilę kończy się rok 2019. To był bardzo intensywny czas – mój pierwszy pełny rok na stanowisku prezydenta Miasto Stołeczne Warszawa. Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań. Nie będę się z tego zwyczaju wyłamywał i też w kilku zdaniach chciałbym się z Wami podzielić tym, co według mnie było najważniejsze w ostatnich 12 miesiącach w naszym mieście.

Przede wszystkim ogromnie cieszy mnie sukces naszego programu żłobkowego. Niespotykany dotąd w Polsce model wsparcia dla rodziców wymagał mnóstwa pracy zarówno ze strony przedstawicieli miasta, jak i obsługi, kierownictwa i właścicieli żłobków oraz od samych rodziców. Dziękuję wszystkim za sprawne wprowadzenie programu! To dzięki ciężkiej pracy nas wszystkich już dziś możemy z całą pewnością powiedzieć: tak, Warszawa zapewnia małym warszawiankom i warszawiakom bezpłatną opiekę w żłobkach!

Rok 2019 to także czas kolejnych etapów rozbudowy sieci warszawskiego metra – otworzyliśmy trzy nowe stacje na II linii, a kolejne będą do Waszej dyspozycji już niebawem. Jeżeli chodzi o III linię – właśnie podpisaliśmy umowę na studium techniczne. Inwestujemy też w inne środki transportu zbiorowego. Nowe ekologiczne autobusy, a także nowe tramwaje, dla których przygotowujemy też całkiem nowe trasy. A to wszystko nie tylko dla lepszego komfortu podróżowania – już teraz – ale też z troski o środowisko i klimat – dla przyszłych pokoleń.

Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom za udowodnienie po raz kolejny, że Warszawa jest miastem aktywnych obywateli, żywo zainteresowanych przyszłością naszego kraju. Oprócz codziennej aktywności, rozmaitych marszów czy demonstracji, takim najbardziej wymiernym tego dowodem była fenomenalna frekwencja podczas październikowych wyborów parlamentarnych. Bardzo Wam za to dziękuję!

Dziękuję też za zrozumienie, że techniczne awarie nie mają barw politycznych, a kiedy się zdarzają, to po prostu trzeba pracować nad jak najszybszym rozwiązaniem problemu. I cieszę się, że z każdą z takich trudności sobie poradziliśmy.

Ten niezwykle intensywny czas był dla mnie okresem wdrażania się w nową rolę. Kierowanie miastem może być czyimś marzeniem, ale przychodząc po raz pierwszy do prezydenckiego gabinetu w ratuszu w zasadzie nikt nie może powiedzieć, że „już robił w tej branży”. Mnogość spraw, którymi trzeba się na bieżąco zajmować, sprawia, że człowiek uświadamia sobie jeszcze bardziej – kierując stolicą kieruje de facto małym państwem. Tym bardziej niezwykle ucieszył mnie fakt, że według wskazań Barometru Warszawskiego mieszkańcy naszego miasta oceniają moją prezydenturę bardzo wysoko. To wyróżnienie i zaszczyt, a jednocześnie wielka motywacja, by pracować jeszcze intensywniej. A cel pozostaje jeden: Warszawa dla wszystkich.

Warszawianki i Warszawiacy, życzę Wam – i sobie samemu też – żebyśmy do tego celu dotarli szybko, sprawnie i bez nieoczekiwanych awarii i usterek.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

https://www.facebook.com/rafal.trzaskowski/posts/10157588135276091

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *