Zburzyć PKiN, na jego miejscu zbudować łuk triumfalny – Mateusz Wyrwich

     Nasze zdanie na temat komunizmu i wszystkiego co się z nim wiąże, Wy, nasi czytelnicy dobrze znacie! Znacie też mniej więcej nasz światopogląd konserwatywno – liberalny. Ale kiedy słyszymy takie rzeczy to stajemy się bezradni wobec głupoty i pewnej nonszalancji w myśleniu! Oczywiście, że PKiN jest tworem stalinowskim, oczywiście, że jest symbolem zniewolenia sowieckiego naszego kraju! Ba, PKiN zniszczył centrum miasta, które dziś tak trudno zidentyfikować! Ale na Boga, PKiN to kawał doskonałej architektury, i historii naszego miasta! Poza tym Ci ludzie w ogóle nie zdają sobie chyba sprawy z kosztów jakie owo „zburzenie” ze sobą niesie! I sam pomysł, że zamiast PKIN można zbudować łuk – Panie miej nas w opiece!

    – Mam taki pomysł: zburzyć Pałac Kultury i w tym miejscu postawić łuk triumfalny lub inną budowlę, która w szczególny sposób będzie upamiętniała rok 1920, ten wielki trud zatrzymania bolszewików w Polsce przed agresją na Europę – mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Wyrwich, publicysta tygodnika „Niedziela”.

Jesteśmy sowieckimi Polakami

    – To jest wielki wstyd dla nas wszystkich – w swoją pierś też się trzeba uderzyć – że ta wspaniała, gigantyczna bitwa, która uchroniła Europę i Polskę przed bolszewicką zarazą, była spychana w niepamięć. Swoją wypowiedzią premier Mateusz Morawiecki narazi się sowieckim Polakom, a jest to duża grupa – mówił Marek Król.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *