Przestanie istnieć dzięki nam ludziom, którzy popełniamy grzech chorej miłości do pieniędzy, które po prostu nas odmóżdżają! A wstyd tym większy, że chcą realizować tę kolejną niszczącą inwestycję, spadkobiercy tego terenu! Aż się chciałoby spytać, czy ich przodkowie nie przewracają się w grobie! Jeśli miasto da zgodę na realizacje wcześniej już opisywanych szkodliwych inwestycji i tę, jeziorko po prostu wyschnie! Zostanie wchłonięte przez sąsiedztwo nadmiernej zabudowy!
Spadkobiercy działki przy Jeziorku Czerniakowskim chcą postawić tam wysoki blok z podziemnym garażem zaledwie 130 metrów od brzegów zbiornika – podaje sadyba24
„Okoliczni mieszkańcy protestują, obawiając się, że inwestycja zaburzy stosunki wodne i przypieczętuje wyschnięcie akwenu. Tak blisko Jeziorka Czerniakowskiego jeszcze nikt nie budował. Ostatnia duża inwestycja w tej okolicy – trzy apartamentowce firmy Marvipol przy Bernardyńskiej 16 – powstała 500 metrów od brzegów zbiornika. Tym razem ma być to już tylko 130 metrów od akwenu i ok. 55 m od granicy rezerwatu.
Blok o maksymalnej wysokości 40 metrów, czyli 12 kondygnacji, ma powstać przy ulicy Gołkowskiej, tuż przy luksusowym klubie sportowym Sinnet. Główna bryła jest planowana na działce zajmowanej obecnie przez dziki parking obok kiosku Ruchu (na wylocie ul. Św. Bonifacego). Zjazd do podziemnego parkingu pochłonie natomiast połowę graniczącego z tą działką, ogrodzonego i utwardzonego parkingu klubu Sinnet.
(…) Jest to już trzecia duża akcja protestacyjna mieszkańców i organizacji pozarządowych w obronie Jeziorka Czerniakowskiego. W lipcu tego roku Towarzystwo Miasto Ogród Sadyba zebrało ponad 9 tysięcy podpisów pod petycją w tej sprawie i doprowadziło do powstania zespołu roboczego w stołecznym ratuszu do spraw ratowania rezerwatu. Wcześniej, w czerwcu 2018 roku pod podobną petycją przeciw zabudowie otuliny Jeziorka i wprowadzeniu planu miejscowego dla Czerniakowa Południowego podpisało się w Internecie 6,5 tysiąca osób. Z kolei w styczniu 2010 roku, pod dokumentem z żądaniem uchwalenia planów zagospodarowania przestrzennego oraz kontroli wewnętrznej w stołecznym Biurze Architektury zebrano 1711 pisemnych podpisów. Ten ostatni protest był wynikiem planów budowy kompleksu trzech apartamentowców Marvipolu pod nazwą Apartamenty Mokotów Park przy Bernardyńskiej 16.”
za; Sadyba24