Czy Puchalski (dyr. ZDM) jest współwinny tragedii na ul. Sokratesa???

Artykuł ma dwa lata, ale nadal jest aktualny! Został tylko zaktualizowany o nasz komentarz do całej sprawy!

O co chodzi z wypadkiem na ul. Sokratesa?

Warszawska Opłata Wjazdowa zawsze bardzo logicznie i jasno opisuje zawiłości, czy wręcz oczywistości dotyczące zarządzania najważniejszymi miejskimi podmiotami. Okazuje się, że pełnomocnik ds. komunikacji rowerowych (aktywista!) o poprawę tego odcinka na ul. Sokratesa, gdzie wydarzył się wypadek, był pisemnie upominany przez mieszkańców od 2014 roku! Może warto aby Prokurator przesłuchał dyrektora ZDM-u, który może być współwinny tej strasznej tragedii…to nie żart! W ciągu najbliższych złożymy wniosek do Prokuratury o przesłuchanie (na początek w charakterze świadka) Łukasza Puchalskiego, dyrektora Zarządu Dróg Miejskich Warszawa.

 

W czerwcu 2015 roku aktywiści miejscy urządzili kolejny cyrk. HGW będąca już pod ich obstrzałem /głosy ws referendum o odwołanie/wiedziała, że musi im ustąpić. To był początek tego co mamy dziś.

Na czym polegał cyrk?

Na ówczesną dyrektor ZDM Panią Lendzion sypały się gromy za to, że Zarząd Dróg Miejskich przyczynił się do odrzucenia ponad 400 projektów do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Ich autorzy zaczęli protestować, a do ratusza płynęły kolejne listy / pewnie tych samych osób co zwykle/ ze słowami oburzenia na formę, w jakiej były negatywnie opiniowane pomysły na zmiany w miejskiej infrastrukturze.  Chodzi głównie o weto ZDM dla nowych przejść dla pieszych i pasów rowerowych.

Grażyna Lendzion przestała kierować Zarządem Dróg Miejskich.  Pracowała tu od jego utworzenia, czyli od 1993 r., a z warszawskim drogownictwem jest związana od połowy lat 70.  Odpowiadała głównie za remonty ulic. Stanowisko dyrektorki objęła 1 października 2008 r., gdy ratusz wyodrębnił z ZDM pion inwestycyjny.

Po awanturze w Ratuszu, zaczęli się w nim mało wtedy znani aktywiści m.in. p Śpiewak czy pan Pieńkos. Warto dodać, że po całej akcji powstało MJN, kóremu zaczął Śpiewak szefować. Jak widać aktywiści nauczyli się, że darciem się małej grupy uzyskają to czego chcą.

 

Stanowisko dyrektora ZDM uzyskał ICH człowiek, Łukasz Puchalski. Osoba bez wykształcenia branżowego, ale „nasz” i w dodatku pupil i pieszczoch HGW. Jedyną zaletą było to, że popierali go aktywiści rowerowi. Był i jest nadal Pełnomocnikiem Prezydenta Warszawy ds. ROWERÓW.


Puchalski w miejscu wykształcenia podaje,  że jest samorządowcem i dyrektorem! Po przejęciu władzy Puchalski powoli eliminował inżynierów z wieloletnim doświadczeniem i znajomością prawa zastępując ich BMW (Bierny Mierny Wierny) i ubezwłasnowolniał innych. Przykładem mogą być samowole budowlane o których pisaliśmy i o których będziemy pisali.

Wtenczas jeszcze był dyrektorem ZTM. Wato wspomnieć, ze po nominacji pana Puchalskiego ze strony ZDM zniknęły opisy i wykształcenie osób pracujących w ZDM. Przecież pracownicy nie mogli mieć lepszych CV niż ich dyrektor.

Dziś słychać krzyki o odwołaniu vce prezydenta Soszyńskiego. Historia z roku 2015 się powtarza. Mała grupka krzykaczy znów chcę stołka dla swojego człowieka?

A może tak należy zastanowić się co robi na dwóch stołkach Łukasz Puchalski? Czy za wypadek na Sokratesa jest winny vce prezydent Soszyńki / jak wrzeszczą aktywiści rowerowi musi odejść/ czy dyrektor ZDM, który o poprawę tego odcinka był pisemnie upominany przez mieszkańców od 2014 roku ?

Komentarz do sprawy

Obecnie ul. Sokratesa jest przebudowywana, zrobiono z tego budowę sztandarową miasta. Niestety nie zrobiono kosztorysu i do dziś nie wiemy ile będzie kosztowała całość (brak projektu budowlanego). Prace wykonuje jednostka miasta ZRiKD. Celem jej zwężenia jest budowa ścieżki rowerowej wzdłuż. Ale czy wydawanie dziesiątek milionów złotych na tą inwestycję jest uzasadnione, gdy wystarczyło ustawić sygnalizację świetlną? 

Pytamy zatem kto i za ile buduje światła na Marszałkowskiej wraz z budową ścieżki rowerowej?

Wszystkie inwestycje związane z budową ścieżek rowerowych w Warszawie od 2016r uzyskały priorytet. Bez względu na koszty. Niestety za wszystko płacą mieszkańcy, którzy w zamian dostają niewydolną komunikację.

Tu pisaliśmy o Puchalskim

https://www.facebook.com/…/a.90865005256…/1590495471042368/…

https://www.facebook.com/…/a.90865005256…/1590610044364244/…

https://www.facebook.com/…/a.90865005256…/1392014467557137/…

https://www.facebook.com/…/a.90865005256…/1389982414427009/…

O Sokratesa

ZDM systemowo walczy z kierowcami. Przykładem jest nielegalne zwężenie ul. Soktratesa

WOW, PW

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły