1.XI.2019 roku otwarta zostanie nowa stacja PKP – Warszawa Powązki!

    O sprawie informowaliśmy 23 kwietnia tego roku. „Warszawa Powązki zapewni lepsze dojazdy do pracy i do szkoły. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują kładkę na perony, która dodatkowo połączy dzielnice Wolę i Żoliborz. Perony wraz z wiatami będą gotowe w czwartym kwartale.”

    Nowy przystanek został wybudowany po stronie północno – wschodniej wiaduktu przy ulicy Powązkowskiej. Powstały dwa perony usytuowane po wolskiej stronie wykopu. Jeden znajduje się pomiędzy torami, drugi pomiędzy torem, a skarpą. Perony są podobne do tych, z których od października zeszłego roku korzystają pasażerowie linii obwodowej Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia. Platformy mają długość 200 metrów i wysokość 76 cm, co umożliwi wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Na każdym peronie wybudowane zostały dwie długie funkcjonalne wiaty, które przykryją około 70% powierzchni dostępnej dla podróżnych. Oświetlenie ledowe zapewni dobrą widoczność po zmroku. O odjazdach i przyjazdach pociągów pasażerowie dowiedzą się z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Będą tablice, infokioski oraz gabloty informacyjne. Ustawione są ławki i miejsca odpoczynku na stojąco.

 

PLK połączy Żoliborz z Wolą

W ramach inwestycji wybudowano wygodne i dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności dojścia na perony. Z wiaduktu drogowego na peron pomiędzy torami dostaniemy się schodami oraz windą. Do peronu na skraju torów od strony Powązkowskiej wybudowana zostanie pochylnia i schody.

Na przystanek będzie można dojść także nową kładką od ulicy Duchnickiej, która połączy także dzielnice Wolę i Żoliborz. Dzięki inicjatywie kolejarzy, we współpracy z władzami dzielnicy, kładka przechodzi w miejską drogę od strony Woli. Nowe rozwiązanie warunkowało rozpoczęcie prac. Konieczne były zmiany w projektach, bez których inwestycja nie mogła się rozpocząć.

    O otwarciu stacji Warszawa Powązki poinformował radny PiSu, Maciej Binkowski, który jest pomysłodawcą projektu.

    „Dziś z @PKP_PLK_SA poinformowaliśmy o otwarciu 1XI przystanku Powązki. To będzie udogodnienie dla mieszkańców Woli i Żoliborza jeżeli @WTP_Warszawa i @KolMazowieckie zwiększa częstotliwość pociągów. Dlatego złożyłem właśnie wniosek o komisję #RadaMiasta w tej sprawie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *