Docelowo w 2/3 Warszawa ma być strefą Tempo 30

    Prezydent Rafał Trzaskowski opowiedział w poniedziałek o zmianach infrastrukturalnych w skali miasta, które mają poprawić bezpieczeństwo na drogach. Wśród nich jest m.in. docelowe objęcie wszystkich osiedli strefami Tempo 30, co spowodowałoby, że na 2/3 dróg w Warszawie obowiązywałoby ograniczenie prędkości do 30 km/h, a także konsekwentna zamiana skrzyżowań na ronda.
    Plan jest dość obszerny mimo tego, że Trzaskowski na spotkaniu prasowym kilkakrotnie podkreślał, że stolica ma finansową trudność, bo m.in. przez zmiany w podatku PIT straci w każdym nadchodzącym roku ok. 1,5 mld zł (to 10 proc. budżetu). Stąd może być problem z taką inwestycją jak obwodnica śródmiejska.
– Podajecie często przykład Jaworzna. Tylko, że Jaworzno ma obwodnicę i ten najcięższy ruch objeżdża miasto. My mamy 6-7 dużych wielomilionowych inwestycji. Jedną z nich jest obwodnica śródmieścia. Przy takich stratach finansowych nie da się jej „okroić”, czy etapować – mówił prezydent, dodając, że szukane są różne rozwiązania, jeśli chodzi o finansowanie. M.in. Warszawa zwróciła się do rządu o współfinansowanie niektórych z nich, w ratuszu działa też zupełnie nowy zespół odpowiedzialny za partnerstwo publiczno-prywatne.
za; transport-publiczny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *