Przywróćmy skradzione z grobu Żwirki i Wigury litery!!

    Grób najsłynniejszych polskich przedwojennych lotników Franciszka ŻWIRKI i Stanisława WIGURY został dwa lata temu zdewastowany i okradziony – pisze Filip Idzikowski.

Łomami oderwano zabytkowe mosiężne litery nierozłącznych od 87 lat nazwisk największych polskich lotników i bohaterów narodowych.

Zrabowano też cyfry daty ich śmierci w katastrofie lotniczej w Cierlicku. Urwane znaki – 11 IX 1932 to data najliczniejszej manifestacji narodowej II RP.

Takie są smutne fakty i nie można na to dłużej patrzeć bezradnie. Do 1 listopada naprawimy ten grób społecznie. Prace już trwają ale będzie potrzebne 5 000 zł na litery.

Filip Idzikowski z NIEBO BEZ GRANIC jest autorem licznych działań społecznych i edukacyjnych na rzecz ochrony i kreatywnej popularyzacji dziedzictwa lotniczego Polski. To już kolejna społeczna akcja „Nieba” ale zdecydowanie najważniejsza bo honorowa więc zostanie wykonana bez względu na wszelkie trudności.

    „Na przeprowadzenie zbiórki i prace przy grobie mamy pisemne pełnomocnictwo rodziny Franciszka Żwirki, współpracujemy z lotnikami, konserwatorem pomnika, rzeźbiarzem i wszystkimi ludźmi dobrej woli, chcącymi przysłużyć się tej szczytnej sprawie.

Sprawę wspiera ponadto „Szkoła Orląt” w Dęblinie, Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Polskiego, Warszawski Klub Seniorów Lotnictwa, Fundacja Historyczna Lotnictwa Polskiego oraz wiele osób prywatnych, o których nie zapomnimy.”

Jeśli chcesz pomóc finansowo kliknij tu:

https://zrzutka.pl/zwirkowigura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *