400 przejść dla pieszych zostanie doświetlonych!

     W tym roku dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych pojawi się w niemal wszystkich warszawskich dzielnicach. Najskuteczniejszą metodą jest wykonanie tzw. oświetlenia dedykowanego. Polega to na montażu dodatkowych słupów i opraw oświetleniowych, zaprojektowanych tak, aby oświetlały pieszego na przejściu. Oprawy, które montowane są na niższych, słupach kierują światło pod odpowiednim kątem bezpośrednio na zebrę. Oznacza to, że pieszy podczas pokonywania jezdni jest doświetlany z boku, co bardzo poprawia jego widoczność. Oprawy tych latarni wyposażone są w żarówki LED, które pozwalają uzyskać jaśniejsze światło przy mniejszym zużyciu prądu – czytamy na stronie ZDM

   „Aktualnie jesteśmy na końcowym etapie montażu oświetlenia dedykowanego w 192 lokalizacjach. W większości miejsc pojawiły się już słupy i oprawy. Wykonujemy testy oraz przygotowujemy się do odbiorów technicznych. Prace na wszystkich zebrach, na których poprawiamy bezpieczeństwo, powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.”

   Na 200 przejściach we wszystkich warszawskich dzielnicach montowane są dodatkowe oświetlenie przy pomocy istniejących latarni. Jest to metoda tańsza i bardziej doraźna, możliwa do zastosowania tam, gdzie istnieją latarnie ustawione bezpośrednio przy przejściu dla pieszych.

Prace te również są na końcowym etapie. Oznacza to, że do końca tego roku doświetlimy prawie 400 przejść dla pieszych i tym samym utrzymamy wysokie tempo prac z poprzednich lat. Dla porównania w 2018 roku doświetlono 435 zebr, w 2017 roku – 337. ZDM chce, aby z końcem bieżącego roku, 1250 przejść w całej Warszawie było dobrze oświetlonych i tym samym bezpiecznych.

Szczegółową listę przejść, na których wykonujemy oświetlenie dedykowane, możecie znaleźć w pliku dołączonym do artykułu.

https://zdm.waw.pl/wp-content/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *