Prezydent Rafał Trzaskowski wytacza proces prawicowemu dziennikarzowi

     Jesteśmy w okresie przedwyborczym dlatego też przez najbliższe paręnaście dni będziemy, niestety, świadkami publicznej polemiki pomiędzy partią rządzącą a opozycją! Polemika ta jednak przekracza granice dobrego smaku. Prawicowy dziennikarz Rafał Ziemkiewicz nazwał publicznie prezydenta Warszawy złodziejem. Trzaskowski już zapowiedział pozew.

    „Prezes Kaczyński i inni politycy PiS oskarżyli mnie wczoraj o blokowanie #500plus. I machina rządowych mediów ruszyła. Kłamstwa, manipulacje, paski w TVP Info rozgrzane do czerwoności. Do tego wtórujący prezesowi prawicowi dziennikarze, niektórzy nazywają mnie złodziejem dziecięcych pieniędzy. Szczujnia najwyższego kalibru. Widać, że ktoś się kompletnie pogubił. Halo, Panowie – ja nie startuję w tych wyborach! Dziś w TVP okazuje się nawet, że morduję też kozy na wiślanych wyspach (tak, tak – serio). Przy okazji informuję, że sprawę kóz-kosiarek traktuję poważnie i ją wyjaśniam.

Od wczoraj politycy PiS mówią, że podnoszę fałszywy alarm, zgłaszając wątpliwości, czy wystarczy środków na wypłaty do końca roku. Oskarżają mnie, że „gram dziećmi”. Pytam zatem: to jaki plan zwiększenia wydatków podpisał właśnie minister Kwieciński, czym się nawet pochwalił na Twitterze?

Samorządy realizowały i realizują program 500+. Pieniądze przekazywane są w terminie – także te wrześniowe, na które rząd wysłał środki w ostatniej chwili, w 100% zostały już przekazane każdej rodzinie objętej programem. Takie są fakty.

A dziś rząd w panice przekazał pierwszą transzę pieniędzy na pażdziernik. Czyli jednak presja pomaga!

Mam w związku z tym apel do PiS i sprzyjających im mediów: przestańcie ciągle manipulować i od rana do wieczora szczuć na mnie. Boicie się samorządowców? Macie rację! Ale opanujcie nerwy.

A z panem Ziemkiewiczem, którego nie po raz pierwszy poniosła na Twitterze fantazja i jadem frustracji próbuje zatruć dzień porządnym ludziom, spotkamy się w sądzie.”

Rafał Trzaskowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *