W sobotę przejdzie Narodowy Marsz Różańcowy w intencji LGBT! Bez poparcia kościoła

    W sobotę 5 października ulicami Warszawy ma przejść Narodowy Marsz Różańcowy. Ruszy on z placu Trzech Krzyży i Nowym Światem oraz Krakowskim Przedmieściem przejdzie na plac Zamkowy. Tu – w pobliżu kościoła św. Anny – zaplanowano koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Narodowy Marsz Różańcowy ma być wielką modlitwą wynagradzająca Bogu i Maryi za profanacje i zniewagi do jakich doszło w ostatnich miesiącach w naszej Ojczyźnie – czytamy na stronie narodowców.

Jak ustaliła Rzeczpospolita organizatorzy starali się uzyskać patronat Konferencji Episkopatu Polski. Wniosek rozpatrywała Komisja Duszpasterstwa KEP, na której czele stoi metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. I stamtąd narodowcy dostali odpowiedź, którą w imieniu arcybiskupa napisał ks. Roman Chromy, sekretarz komisji.

    „Zgodnie z zasadą przyjętą przez Konferencję Episkopatu Polski, planowane na rok 2019 wydarzenia religijne o charakterze ogólnopolskim przedstawiane są i uzgadniane uprzednio – w roku poprzedzającym – na forum tejże Konferencji i potwierdzane decyzją Zebrania Plenarnego KEP. Następnie są publikowane w Informatorze KEP. Proponowany »Marsz Różańcowy« jako wydarzenie duszpasterskie nie spełnia ww. warunków, więc nie może mieć ogólnopolskiego charakteru” – napisał dyplomatycznie ks. Chromy w liście, którego treść poznaliśmy. Dodał, że skoro marsz ma się odbyć w Warszawie, „to sama jego idea, a następnie organizacja, program i przebieg winny być skonsultowane z biskupem miejsca, a więc z Metropolitą Warszawskim kard. Kazimierzem Nyczem”. – czytamy na stronie „RP”.

Narodowcy wystarali się więc o „błogosławieństwo” księży z Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, zwanych potocznie lefebrystami.

za; Rzeczpospolita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *