Szpital Południowy na Ursynowie ostanie oddany do użytku najwcześniej w…2021 roku

     Zgodnie z planem prace budowlane Szpital Południowy na Ursynowie miały się skończyć do końca lipca tego roku, ale jest opóźnienie. Pierwsi pacjenci pojawią się pewnie dopiero w 2021 roku. W lecznicy będzie funkcjonował SOR, blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii, a także diagnostyka obrazowa i endoskopia. Znaleźć się w nim mają także: oddział ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny oraz blok porodowy, a także kardiologia, ortopedia, neurologia z łóżkami udarowymi i rehabilitacją oraz chirurgia ogólna. Większość pracowników zostanie przeniesiona ze szpitala na Solcu.

Szpital Solec przeprowadzi się na Ursynów i będzie działał jako Szpital Południowy. Otwarcie placówki przy ul. Gandhi nastąpi jednak dopiero w 2021 roku. Na pewno nie będzie w niej oddziału pediatrycznego, o który walczyli rodzice.

Zgodnie z planem budowa szpitala miała się zakończyć do końca lipca tego roku, ale jest opóźnienie. Nowy, przewidywany termin zakończenia prac budowlanych to maj 2020 roku. – Etap budowlany jeszcze trwa. Wyposażanie zaczniemy w przyszłym roku – zapowiada Paweł Chęciński, dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej w warszawskim ratuszu w rozmowie z serwisem prawo.pl. – Pierwsi pacjenci powinni się pojawić w 2021 roku – dodaje.

więcej o sprawie pisze Halo Ursynów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *