„Warto zastanowić się nad wydzieleniem Warszawy od Mazowsza” – W. Zabłocki

      Taką tezę w rozmowie w audycji Poranek Siódma9 stwierdził, że „jako radny Województwa Mazowieckiego sam przekonałem się o tym, że specyfika tych miejsc jest na tyle różna, że warto zastanowić się nad tym, czy takiego podziału nie dokonać” – powiedział w poranku „Siódma 9” Wojciech Zabłocki, radny Województwa Mazowieckiego. W rozmowie z Piotrem Otrębskim mówił na temat pomysłu stworzenia odrębnej metropolii warszawskiej.”

„Zupełnie inne są problemy mieszkańców okolic Ciechanowa, Radomia, czy Siedlec, a zupełnie inne Konstancina, Piaseczna, Wołomina czy Warszawy. Jako radny Województwa Mazowieckiego sam przekonałem się o tym, że specyfika tych miejsc jest na tyle różna, że warto zastanowić się nad tym, czy takiego podziału nie dokonać” – powiedział radny Województwa Mazowieckiego.

„Uważam, że stworzenie metropolii warszawskiej stworzyłoby dla Mazowsza większą możliwość bezpośredniego pozyskania funduszy z Unii Europejskiej. Oczywiście wiem, że marszałek Struzik będzie bronił swojego stanowiska, ale obecny stan rzecz nie służy Mazowszu” – powiedział radny Zabłocki, który zauważył, że idea stworzenia oddzielnej metropolii jest praktykowane w wielu miastach Unii Europejskiej.”

całość rozmowy tu: http://siodma9.pl/wiadomosci

zdj. YT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *