Amfiteatr w Łazienkach będzie zadaszony??

    Od paru dni media rozpisują się o absolutnie skandalicznej komercjalizacji, której świadkami jesteśmy w zabytkowym parku łazienkowskim….to niestety nie koniec.

   Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich zaprasza do wzięcia udziału w dwuetapowym, studialnym konkursie na opracowanie „Projektu koncepcyjnego zadaszenia Amfiteatru w Łazienkach Królewskich w Warszawie” – taką informację można znaleźć na stronie SARPu

Sprawę skomentował Michał Krasucki, miejski konserwator zabytków;

„Myślałem, że już niewiele mnie zaskoczy. A jednak…

Muzeum Łazienki Królewskie wspólnie z Zarządem Głównym SARP ogłosiło konkurs architektoniczny na zadaszenie…teatru na wyspie. Widowni i sceny.
Konkurs na wykonanie koncepcji zakłada wartość przyszłych prac w wysokości 7 mln złotych.

Jeżeli to się wydarzy , to będziemy mieli do czynienia z prawdziwym skandalem konserwatorskim!
Zachowany od XVIII w. Amfiteatr jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków epoki stanisławowskiej. Zaprojektowany jako romantyczna „antyczna” ruina przez ponad 200 lat zyskał status prawdziwej ikony polskiego Oświecenia. A fakt, że przetrwał zawieruchy XIX i XX w. nadaje mu dodatkowej rangi unikatu.”

     Absolutnie podpisujemy się w 100% pod słowami Krasuckiego! To, że pomysł się podoba ministrowi Glińskiemu nie oznacza, że należy dewastować ideę króla, który był architektem naszego miasta.

     Nie godzimy się jako osoby odpowiedzialne za warszawskie zabytki, na tę chorą wizję i dewastację  królewskiego amfiteatru!

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *