Tylko 2% Warszawiaków dojeżdża na co dzień do pracy rowerem

        Od lat piszemy, że z rowerów zrobiono nowy fetysz, który mia rzekomo być such trendy i sexy.  Dzisiaj rower, jak kiedyś traktor z chłoporobotnikiem z czerwonym sztandarem w ręku, miał stać się synonimem Nowego Wolnego Nieuciśnionego niczym człowieka. Jeśli uważacie Państwo, że przesadzamy wystarczy poszperać sobie w internecie i poszukać ich przemówienia czy tak zwane  filmy edukacyjne.

    Od lat mamy też do czynienia z wydawaniem nieprawdopodobnej ilości publicznych pieniędzy na udogodnienia infrastrukturalne (czyt. rowerzystów)…które obejmują uwaga TYLKO 3%. Mamy do czynienia z kolejną mniejszością, która chce narzucić większości (97% społeczeństwa) swoją filozofię!

Najbardziej niepojące jest to, że spółka miejska również kłamie i tworzy urojoną rzeczywistość!

   Zarząd Dróg Miejskich Warszawa twierdzi, że ruch rowerowy w Warszawie stanowił aż 7%. Skąd takie informacje?

   Przypomnijmy, według najnowszego Barometru Warszawskiego ledwie 2% Warszawiaków dojeżdża na co dzień do pracy rowerem.

Z kolei według raportu Global City Mobility Index międzynarodowej firmy doradczej Deloitte, rowerem wykonywanych jest tylko 3% podróży w Warszawie. Raport jest świeży, ze stycznia 2019. Dla porównania samochodem jeździ 32% Warszawiaków, transportem publicznym – 47%.

Raport: https://www2.deloitte.com/content/dam/insights/us/articles/4331_Deloitte-City-Mobility-Index/Warsaw_GlobalCityMobility_WEB.pdf

Metodologia: https://www2.deloitte.com/content/dam/insights/us/articles/4331_Deloitte-City-Mobility-Index/DCMI_Methodology_WEB.pdf

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *