Taki symbol na twitterze zamieścił Piotr Misiło

    Symbol Polski Walczącej, popularną „kotwicę”, na tle tęczowej flagi LGBT zamieścił na Twitterze poseł PO Piotr Misiło. Wpis krytykują intern

    Misiło opatrzył swój tweet hasztagiem #ChwałaBohaterom. Niżej polityk napisał: „W 1944 stolicy bronili także geje i lesbijki. Czy się to komuś podoba czy nie. Zrozumcie to wreszcie prawicowi dyletanci”.

A my przypominamy nasz apel, który wystosowaliśmy parę tygodni temu. Publikujemy fragment;

   „Abstrahując od konfliktu ideologicznego, nie stając po żadnej ze stron (rodzina Kingi Rusin i p. Klepackiej brały udział w Powstaniu Warszawskim) mamy jako dziennikarze, z różnych środowisk, o różnych poglądach dość wycierania sobie twarzy każdym politycznym konfliktem, Armią Krajową! Naczelny Portalu Warszawskiego też jest wnukiem, i synem chrzestnym powstańców, ale wręczenie tak honorowego tytułu uznał za jedno wielkie nieporozumienie!

Dlatego też Portal Warszawski, jako inicjator apelu, zaprasza wszystkie tytuły stołeczne, ogólnopolskie, dziennikarzy od lewa do prawa, do wyrażenia publicznie braku akceptacji dla takich sytuacji, i niedopuszczania do nich w przyszłości, tym bardziej że często są one dziełem zwykłych cwaniaków i mącicieli!

    Każdy, kto pochodzi z rodziny akowskiej ma prawo do bronienia swoich ideałów,  oceniania świata poprzez pryzmat wychowania, przekazywanych wartości i wiary w nie! Ale to nie my walczyliśmy z piekłem niemieckiej okupacji, i bolszewickim piekłem, tylko nasi dziadkowie, ojcowie! I nasze poglądy wypowiadane dziś mogą być li tylko czystą fantazją na temat tego, czego Ci ludzie naprawdę pragnęli. Wciąganie w tym przypadku na maszt AK, orientacji politycznych, biologicznych, czy naszych prywatnych imaginacji po prostu nie przystoi!

Musimy jako media pilnować świętości Armii Krajowej, i nie możemy doprowadzać, że my od prawicę po lewicę będziemy się boksować Armią Krajową! Przez kolejne pokolenia!!

Jeśli chcesz uczestniczyć w tym projekcie, który ma eliminować tego typu akcje, łagodzić spory wokół Armii Krajowej, a nie je tworzyć, dołącz do nas! Już nas trochę jest!”

PW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.