W Warszawie pojawią miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży.

    Pierwsze takie miejsce ma pojawić się pod Urzędem Ursynowa, a miasto planuje kolejne. Jak podaje Radio Kolor, podobne rozwiązania są już w innych miastach, m.in w Rzeszowie. W Warszawie takie udogodnienia możemy znaleźć głównie na terenie galerii handlowych. Radni Koalicji Obywatelskiej chcą jednak, aby wkrótce się to zmieniło. 

 Już za tydzień pierwsze takie miejsce znajdziemy przed urzędem dzielnicy Ursynów, mówi radna KO Renata Niewitecka

„- Rozmawiając z moimi koleżankami, które były w ciąży, czy też są w ciąży, dla których bardzo dużym problemem jest podejście kilkaset metrów, czy kilka kilometrów do urzędu, żeby załatwić sprawę. Pomyśleliśmy o tym, żeby ułatwić im życie – mówi Radiu Kolor miejska radna. 

Na razie jednak takie miejsca będą mogły znaleźć się jedynie na drogach wewnętrznych – a ponieważ urzędy są takimi drogami, to burmistrz każdej dzielnicy musi indywidualnie wystosować taką prośbę. Na drogach zewnętrznych natomiast, czyli publicznych, nie pozwalają na to przepisy. 

Organ zarządzający ruchem, czyli Biuro Polityki Mobilności i Transportu w Warszawie może wyznaczać miejsca parkingowe, które są ujęte w przepisach i ustawie. Tutaj jednak – według ustawy o ruchu drogowym, nie ma mowy o miejscach parkingowych dla kobiet w ciąży – wyjaśnia Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich. 

Zmiany przepisów może dokonać jedynie ustawodawca, czyli Parlament.”

za; //radiokolor.pl

zdj. samosia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *