Czy działki na Międzynarodowej są skazane na ostatczną zagładę??

   Mieszkańcy Grochowa, Saskiej Kępy, Gocławia i Kamionka kiedyś skłóceni ideą tramwaju przez działki, dziś się zjednoczyli. A zjednoczyła ich koncepcja burmistrza Kucharskiego. Mieszkańcy są bardzo poważnie zaniepokojeni informacjami o całkowitym zniszczeniu zabytkowego kanału wystawowego wzdłuż działek od strony ul Międzynarodowej, jak i de facto samych ogródków działkowych!

    Przed wyborami burmistrz Kucharski obiecywał, że działki są bezpieczne, i nie dojdzie do aneksji tej przestrzeni. Niestety Tomasz Kucharski znany jest z tego, że nie dotrzymuje słowa, i wcześniej czy później będzie realizować interes deweloperów. Udowodnił to już wielokrotnie!

Wczoraj wieczorem odbyło się spotkanie administracji ogródków działkowych, mieszkańców i społeczników. Zebranie zwołali mieszkańcy osiedla wybudowanego przez dewelopera, który  obiecywał im tramwaj przez działki do al. Waszyngtona.  Burmistrz Kucharski zarzekał się wielokrotnie,  że zrealizowany będzie tzw. cichy tramwaj. Teraz jednak okazuje się planowana jest realizacji  w tym miejscu DROGI TRANZYTOWEJ!

    Mała, cicha jednopasmowa ulica Jana Nowaka Jeziorańskiego wybudowana dla osiedla Saska, ma zostać zmieniona w trasę przelotową łącząca się ze al. Stanów Zjednoczonych, gdyż przejęło ją miasto. Jest to oczywiście związane z przejęciem prywatnej własności w postaci ziemi. Mieszkańcy osiedla są przerażeni perspektywą powstania pod oknami, drogi szybkiego ruchu z autobusami i ciężarówkami, oraz tego że znikną jedyne poważne zielone płuca w tej części miasta!

W czasie rozbudowy osiedla rozpatrywane były różne warianty przyjazne mieszkańcom, ale nie akceptują oni ani jednego ani drugiego rozwiązania. Problemem bardzo poważnym jest to, że mieszkańcy nie mają żadnego głosu,  bo  nie są strona w tej sytuacji do żadnych negocjacji, dlatego też szukają sprzymierzeńców.

Na zebranie przybyło ponad 100 osób co świadczy o wadze i niebezpieczeństwie  tej chorej wizji! Przypominamy też, że Tomasz Kucharski to czynny obrońca demokracji, miłośnik ekologii i wierutnie bez przerwy sprzeniewierzający się burmistrz swoim obietnicom!

PW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *