Praski Trakt Książęcy – nowa idea praskiej komisji ds. rewitalizacji!

     Wczoraj na nadzwyczajnej komisji ds. rewitalizacji wraz jej przewodniczącym Jackiem Wachowiczem zaprezentowano ideę Praskiego Traktu Książęcego. Ma to być bardzo ciekawa alternatywa dla projektu „Otwarta Ząbkowska”, która jak na razie jest jednym wielkim niewypałem.

Czym ma być ów trakt?

     Na komisji doraźnej do spraw rewitalizacji jako przewodniczący tej komisji zaproponowałem i przedstawiłem nową wizję rewitalizacji naszej Pragi. Chcę, żeby kompleksowo podejść do tematu remontu,  czyli żeby rewitalizować całe pierzeje ulic. Trakt Książęcy ta nazwa robocza powstała podczas kilku godzinnej rozmowie o naszej Pradze z Przewodniczącym Rady Dzielnicy Ireneuszem Tonderą. Na komisji w trakcie dyskusji zaproponowałem nazwę Praski Trakt Książęcy. Nazwa i przedstawiona wizja rewitalizacji przez aklamację została przyjęta przez członków komisji.

Ulice Stefana Okrzei, Ząbkowskiej oraz Kawęczyńskiej od 10 lipca 2019 roku będą dodatkowo nazywały się Praskim Traktem Książęcym. Uwaga! Nie zamierzamy zmieniać nazw ulicy. Proszę trzymać kciuki za powodzenie projektu – napisał pomysłodawca projektu Jacek Wachowicz.

Panie Jacku, my kciuki trzymać będziemy!

PW

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *