Pamiętamy – JUŻ DZIŚ X edycja sprzątania grobów powstańczych pod patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego

Wracamy po pandemii do naszego obowiązku, i kontynuujemy naszą misję! Portal Warszawski zaprasza mieszkańców Warszawy do kolejnej akcji przedświątecznej akcji sprzątania grobów Powstańców Warszawy. Zapraszamy na X edycję sprzątania powstańczych grobów. W tym roku, patronatem nasze wydarzenie objęło Muzeum Powstania Warszawskiego!

Jeśli zapomnę o Nich – Ty Boże na niebie zapomnij o mnie!” (Adam Mickiewicz – „Dziady” Część III)

 

Tak jak obiecaliśmy tak robimy. Konsekwentnie dbamy o groby naszych bohaterów. Czas szczególny, bo tuż przed 1 sierpnia!Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wspólnego sprzątania powstańczych, i nie tylko powstańczych grobów.Inicjatywa jest całkowicie pozbawiona jakichkolwiek gratyfikacji ze strony miasta czy innych sponsorów.


Każda inicjatywa dbania o pamięć Powstańców Warszawskich jest dla nas cenna i ważna – Barbara Augustyniak – Papież, Muzeum Powstania Warszawskiego, Patron X edycji sprzątania grobów powstańczych.


Dlatego prosimy, aby każdy zabrał ze sobą:

– worki na śmieci,
– szczotkę i szufelkę,
– grabki,
– środki chemiczne,
– szmatki do mycia grobów,
– plastikową pustą butelkę (przydaje się bardzo do przynoszenia wody do mycia grobów),
– rękawiczki ochronne,
– symboliczny znicz (znicze)

i tasiemkę biało czerwoną aby ubrać groby!

    Prosimy Was o powagę. Nie chodzi o zalajkowanie wydarzenia, tylko o konkretną, ciężką, fizyczną pracę, którą jesteśmy naszym bohaterom winni. Na to liczymy i na to się nastawiamy.

   Spotykamy się 24 lipca 2021 roku o godz. 10:00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie – przy Bramie Głównej.  Sprzątamy ok. 3 godzin.

Wszystkim za szczerą chęć wspólnej pracy, kłaniamy się nisko.

Muzeum Powstania Warszawski jest patronem wydarzenia

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły