Hotel Mariott w d. Pałacu Branickich już w 2021 roku!

    Inwestycja polega na adaptacji historycznych zabudowań Pałacu Branickich i Szaniawskich na hotel pięciogwiazdkowy. Autrograph Collection Hotels (sieć Mariott) należy do tzw. „soft brands”. Każdy hotel Autograph Collection jest produktem wyjątkowym i niepowtarzalnym – każdy jest urządzany inaczej.

Hotel Autograph otworzy swoje podwoje w pierwszej połowie 2021 roku oferując około 100 pokoi, przestrzenie konferencyjne o powierzchni ponad 1 tys. mkw., strefę spa oraz bogatą ofertę gastronomiczną. – Barokowe pałace przy ulicy Miodowej wymagają gruntownej renowacji. Chcemy przywrócić blask nie tylko wnętrzom i elewacji budynku, ale również zagospodarować trzy dziedzińce, z których rozpościera się widok na Stare Miasto. Warto podkreślić, że układ z tak rozbudowaną strefą zewnętrzną jest unikatowy w skali miasta. Poprzez wprowadzenie różnorodnych funkcji chcemy w pełni oddać tę przestrzeń przyszłym odwiedzającym – zapowiada Karolina Stanisławska-Balcerzak, dyrektor projektu w firmie Budizol. – Równolegle do przeprowadzanych prac rewitalizacyjnych, niezmiernie zależy nam na dostarczeniu innowacyjnych rozwiązań i technologii. Dlatego chcemy wprowadzić np. ruchome stropy w części konferencyjnej, które pozwolą na łączenie przestrzeni na dwóch kondygnacjach, czy już w późniejszym etapie, umożliwić naszym gościom dostęp do wielu funkcji związanych z udogodnieniami w hotelu z poziomu ich smartfona – dodaje Karolina Stanisławska-Balcerzak.

Od samego początku, inwestycji towarzyszyła spółka doradcza Hotel Professionals, która ponownie (po inwestycji Holiday Inn w Bydgoszczy) wspierała Budizol podczas przygotowania koncepcji, wyboru marki oraz negocjacji warunków biznesowych umowy franczyzowej.

    Pałac został zniszczony już w 1939 roku w wyniku bombardowania niemieckiego. Odbudowa trwała w latach 1949-53 pod kierunkiem Borysa Zinserlinga. Architekt odwołał się w projekcie do widoku pałacu uchwyconego przez Canaletta. Zgodnie z nim umieścił na attyce pałacu rzeźby, których w rzeczywistości pałac nie posiadał. W XVIII wieku z nieznanych przyczyn odstąpiono od wykonania rzeźb zawartych w projekcie. Rzeźby zostały wykonane w roku 1951 roku przez artystów rzeźbiarzy z Pracowni Konserwacji Architektury Monumentalnej. Skrzydła boczne odbudowano wiernie nadając im formę zaprojektowaną przez Alberta Lessla. W pałacu od czasu odbudowy mieściły się różne instytucje publiczne i rządowe.

za; eurobuild.com, polskiezabytki.pl

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły